JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinští poslanci proti amnestii „střelcům“ na Majdanu!

UKRAJINA: 50 ukrajinských poslanců zaslalo Ústavnímu soudu Ukrajiny podání se žádostí o zrušení amnestie účastníků „Euromajdanu“

Podle 112 Ukrajiny se navrhovatelé domnívají, že tento zákon je v rozporu s 16 články Ústavy Ukrajiny a poukazují na dojem, že se tak mohou omlouvat trestné činy, včetně vraždy.
Skupina 50 ukrajinských poslanců poslala na Ústavní soud Ukrajiny podání, v němž ho požádala o zrušení amnestie protestujících na náměstí Nezávislosti v roce 2014. Podle „112 Ukrajina“ to vyplývá ze zprávy tiskové služby Ústavního soudu.
 
„Dne 2. června 2020 byl Ústavnímu soudu Ukrajiny doručen ústavní návrh 50 poslanců Ukrajiny týkající se dodržování Ústavy Ukrajiny zákona Ukrajiny„ O odvrácení pronásledování a trestání osob v souvislosti s událostmi, ke kterým došlo během mírových událostí, a uznání některých zákonů Ukrajiny za neplatné ode dne 21. února 2014,“ uvedla zpráva.

Navrhovatelé žádají soud, aby uznal napadený zákon za neslučitelný s Ústavou Ukrajiny. Zejména poslanci se domnívají, že je tento zákon v rozporu s 16 články Ústavy Ukrajiny.

 
„Jednotliví účastníci hromadných protestů se otevřeně přiznávají k používání střelných zbraní proti představitelům donucovacích orgánů, zabíjeli je a dopouštějí se závažných zločinů jiné povahy. Tyto trestné činy v důsledku přijatého zákona však nejsou předmětem vyšetřování a osoby podezřelé z jejich páchání jsou osvobozeny od trestní odpovědnosti,“ zdůrazňuje ústavní podání.

Poslanci poznamenáali, že v souvislosti s amnestií demonstrantů byl ve společnosti vytvořen dojem, že je možné beztrestně páchat trestné činy proti lidskému životu a zdraví. Kromě toho jsou oběti trestných činů zbaveny svých ústavních práv a svobod.

Odeslat komentář