JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ulice španielskych miest zaplnili Katalánci – žiadajú referendum i amnestie. Kde sú výzvy EU na odstránenie diktátora a sankcie proti Španielsku?

ŠPANIELSKO: Pri príležitosti Národného dňa Katalánska viaceré španielske mestá zaplnili protestujúci. Katalánski separatisti žiadali nové referendum o nezávislosti Katalánska a udelenie amnestií katalánskym lídrom, ktorí sú vo väzení alebo exile.

Demonštranti vyšli do ulíc, aby oslávili národný sviatok. Nezastavili ich ani varovania zdravotníkov, upozorňujúcich na hrozbu šírenia koronavírusu pri veľkých zhromaždeniach. Katalánske národné zhromaždenie naplánovalo na sviatok desiatky akcií.

„Pre pandémiu koronavírusu táto téma ustúpila do úzadia. Separatistické hnutie sa však nevzdáva a rovnako ani ľudia,“ vyhlásil jeden z demonštrantov. „Veľa dôležitých tém je pre koronavírus v úzadí. Ale separatistické hnutie nestratilo túžbu zmeniť veci,“ dodáva ďalšia účastníčka protestov.

Katalánci si 11. septembra pripomínajú dobytie Barcelony španielskymi vojskami v roku 1714. Tento deň sprevádzajú demonštrácie separatistov za nezávislosť už niekoľko rokov. Po prvý raz sa však ľudia museli dopredu registrovať, mať rúška a dodržiavať rozostupy.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář