JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Unikli Whatsappové chaty mezi italskými politiky jako důkaz spiknutí proti Salvinimu. Proces se Salvinim odložen.

ITÁLIE: Proces s populistickým italským senátorem Matteem Salvinim za údajný únos migrantů byl odložen, když unikly Whatsappové chaty mezi italskými magistráty spikávajícími se proti Salvinimu, a kvůli epidemii wuhanského koronaviru.

Proces se senátorem Salvinim se měl rozběhnout v červenci, kdy jde o záležitost z Gregoretti, v níž je obviněn z únosu migrantů na palubě plavidla pobřežní stráže Gregoretti, když loni v červenci sloužil jako ministr vnitra země.

Salvini v rámci politiky proti masové migraci nařídil, aby tato loď nedovolila migrantům vylodění, dokud Evropská unie neodsouhlasila přemístění migrantů na palubě tohoto plavidla, přičemž rovněž zavřel italské přístavy pro lodi přívozů migrantů provozovaných neziskovkami. Obvinění považuje tyto jeho činy k ochraně italského národa před imigrační vlnou za únos.

Slyšení bylo teď podle pondělní zprávy novin La Repubblica odložena do října, kdy soudce v tomto případě Nunzio Sarpietro z tohoto zdržení obviňují epidemii wuhanského koronaviru.

„Naše snahy narazily na karanténu kvůli koronavirovému nouzovému stavu s karanténou. Už tisíce procesů byly odloženy a i já musím odložit zahájení procesu kvůli obviněním senátora Salviniho na říjen,“ řekl.

Salvini předtím vyjádřil obavy z nestrannosti v tomto případě, když minulý týden unikly zprávy z Whatsappu mezi italskými magistráty Luca Palamara a Paolo Auriemma, v nichž tito činitelé tvrdili, že souhlasí, že Salviniho migrační politika byla legální a správná, tvrdili ale, že je nutno ho tak či onak zničit.

„To postihuje princip oddělení různých složek moci a budí to u mě skutečné obavy z absence nezaujatého soudnictví, které postihne výsledky procedur proti mně,“ napsal Salvini v dopise italskému prezidentovi Sergio Mattarellovi.

Avšak soudce Sarpietro obavy vůdce Ligy zavrhl tvrzením: „Nemějte obavy, senátore Salvini, dostane se vám spravedlivého a nestranného procesu jako všem občanům. Ani já ani žádný jiný soudce, která má co dělat s touto složkou, nemá nic společného s Palamarou. A já souhlasím s tím, že toto umlouvání mezi magistráty je hanebné.“

CHRIS TOMLINSON

Odeslat komentář