JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Univerzita Johna Hopkinsa šokovala správou o chrípkových vakcínach

USA: Vedec z prestížnej americkej univerzity Johna Hopkinsa vydal mrazivú správu týkajúcu sa chrípkových vakcín, ktorá bola publikovaná v Britskom medicínskom žurnále (British Medical Journal).

Kritizuje v nej bezprecedentnú masívnu kampaň zameranú na verejnosť, ktorá nabáda ľudí aby sa dávali očkovať, no zamlčuje podstatné fakty.

Konkrétne uvádza, že tieto vakcíny sú málo účinne a zároveň spôsobujú viac nežiaducich vedľajších účinkov, ako priznávajú štátne úrady.

Poukazuje tiež na fakt, že štúdie, na základe ktorých úrady presviedčajú ľudí, sú nedostatočné a nízkej kvality.

Nezodpovednosť štátnych orgánov a farmaceutických firiem

Peter Doshi, PhD, autor spomínanej správy považuje propagáciu chrípkových vakcín za najviditeľnejšiu a najagresívnejšiu politiku v oblasti verejného zdravotníctva.

Štátne orgány a farmaceutické firmy tlačia každú jeseň na široké masy obyvateľov, aby sa dali zaočkovať.

Napríklad, pred 20 rokmi bolo v USA dostupných 32 miliónov dávok vakcín proti chrípke. Dnes toto číslo raketovo vyskočilo na neuveriteľných 135 miliónov.

V Európe je tento trend o niečo miernejší, no viac menej kopíruje USA.

„Očkovanie proti chrípke je menej prospešné a menej bezpečné ako sa oficiálne tvrdí. Pričom hrozba chrípky sa preceňuje,“ uvádza Dr. Doshi.

Okrem toho sa v súčasnosti začína objavovať nový trend povinných očkovaní. Týka sa to prevažne zdravotníckych zariadení, kde pod hrozbou straty zamestnania nútia zdravotníkov dať sa zaočkovať proti chrípke.

Základom týchto nátlakových očkovacích kampaní býva predstava úradov, že chrípka so sebou prináša závažné komplikácie spôsobujúce úmrtia a to hlavne u starších ľudí a tých, ktorí trpia chronickými ochoreniami.

To však nie je pravda…

Čo ukazujú štúdie ohľadne zníženia závažných komplikácií chrípky

Ak si pozorne pozriete dostupné informácie, tak zistíte, že samotné Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) priznáva, že zníženie úmrtnosti nastáva v dôsledku takzvaného „efektu zdravých“.

Ide o tendenciu zdravých ľudí sa dať častejšie zaočkovať ako menej zdravých.

Jediná randomizovaná štúdia vykonaná na starších ľuďoch však nezistila žiadny pokles úmrtí.

To znamená, že chrípkové vakcíny sú schválené pre aplikáciu u starších ľudí aj napriek neexistencii žiadnych dôkazov z klinických štúdii o predchádzaní závažných následkov,“ upozorňuje Dr. Doshi.

Dokonca aj vtedy, keď sa podarí trafiť typ chrípkového vírusu (čo sa nepodarí každý rok), kontrolované štúdie zistili, že pri zaočkovaní 33 až 100 ľudí sa predíde len jedinému ochoreniu na chrípku.

Avšak ani toto minimálne predchádzanie chrípky, ak ho extrapolujeme na celú populáciu, tak neprináša žiadne zníženie vážnych komplikácií chrípky, akými sú napríklad hospitalizácie a počet úmrtí.

Hrozba vedľajších účinkov chrípkových vakcín

Napriek tomu, že úrady ako americké CDC alebo slovenský Úrad verejného zdravotníctva tvrdia, že chrípkové vakcíny sú bezpečné a nie je nutné zvažovať ich prínosy a riziká, nie je to pravda, tvrdí Dr. Doshi.

Poukazuje pritom na jednu austrálsku štúdiu, podľa ktorej malo kŕče 1 dieťa zo 110 zaočkovaných chrípkovou vakcínou H1N1 v roku 2009.

Ďalšie vyšetrovanie ukázalo, že vakcína proti chrípke H1N1 spôsobovala medzi deťmi vysoký nárast prípadov narkolepsie.

Obavy Dr. Doshiho sa stotožňujú s obavami Dr. Russella Blaylocka, neurochirurga a autora knihy Blaylockova správa o wellness, ktorý vyjadril hlboké obavy ohľadne bezpečnosti a efektívnosti očkovania proti chrípke.

Podľa neho sú chrípkové vakcíny absolútne bezcenné a vláda aj štátne úrady to vedia.

Má očkovanie proti chrípke aspoň nejaké prínosy pre starých ľudí alebo u detí?

Existujú 3 dôvody, prečo úrady odporúčajú očkovanie proti chrípke starým ľuďom:

  • sekundárny zápal pľúc
  • hospitalizácia
  • smrť

Keď sa však pozriete na Štúdie Cochranovej skupiny, ktorá študovala stovky tisíc ľudí, tak u všeobecnej populácie nezistila žiadnu ochranu proti týmto trom faktorom.

Očkovanie síce poskytlo čiastočnú ochranu pred chrípkou starým ľuďom v domovoch pre dôchodcov, no aj to len jednej tretine a len vtedy, ak sa trafil chrípkový kmeň.

Štúdia publikovaná vo februári ukázala, že očkovanie proti chrípke u senioroch v sezóne 2012-2013 bolo efektívne iba na 9%.

Najhoršie na celej veci je, že v prípade malých detí neposkytuje toto očkovanie žiadnu ochranu.

Napriek tomu štátne úrady odporúčajú toto očkovanie pre každé dieťa staršie ako 1 rok, pričom vedia, že tento typ vakcín obsahuje ortuť, ktorá je toxická pre vyvíjajúci sa detský mozog,“ uvádza Dr. Blaylock.

A vedia aj to, že štúdie dokázali, že u detí do 5 rokov má toto očkovanie nulovú – ešte raz nulovú – efektívnosť“.

Preklad: badatel.net

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář