JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil šéfa těžařské společnosti Burisma z korupce a praní špinavých peněz

UKRAJINA: Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil šéfa těžařské společnosti Burisma z korupce a praní špinavých peněz ve spolupráci s Hunterem Bidenem, synem bývalého viceprezidenta USA Joea Bidena! Poslanci ukrajinského parlamentu požadují po prezidentu Zelenském, aby zavolal Donaldu Trumpovi a společně zahájili vyšetřování na Ukrajině a v USA v souvislosti s vytunelováním 7.4 miliardy USD přes americkou investiční firmu Franklin Templeton Investments, která je napojena na Demokratickou stranu a dokonce i na firmu napojenou v neprůhledném spletenci firem na těžbu českého lithia!

Poslanci ukrajinského parlamentu Alexandr Dubinský a Andrej Derkač na včerejší tiskové konferenci v Kyjevě odpálili doslova informační bombu, když novinářům oznámili, že Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil ředitele těžební společnosti Burisma a bývalého ministra životního prostředí Nikolaje Zločevského z korupce a praní špinavých peněz [1] ve spolupráci se zahraničními partnery, kteří napomáhali praní a vyváděné špinavých peněz z Ukrajiny a následně v USA zajišťovali jejich legalizaci a vyprání skrze americkou investiční firmu Franklin Templeton Investments.

Poslanci sdělili novinářům podrobnosti a vyzvali ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby zvedl telefon, zavolal Donaldu Trumpovi s žádosti o zahájení vyšetřování v USA a následně, aby Zelenský sedl na letadlo a odletěl do USA a spolu s Donaldem Trumpem dohodl společný postup ve vyšetřování v USA a na Ukrajině, zřejmě za účasti a pomoci americké FBI, protože nezávislosti vyšetřování na Ukrajině se nedá prý moc věřit. Proto Ukrajina potřebuje pomoc amerického prezidenta při tomto vyšetřování.

Investiční fond Franklin Templeton Investments a sídlo v New Yorku.

Oba poslanci sdělili novinářům, že bývalý člen představenstva společnosti Burisma Hunter Biden, syn bývalého Obamova viceprezidenta Joea Bidena, obdržel špinavé peníze vytunelované z ukrajinských veřejných rozpočtů ve výši 16,5 milionu dolarů a Burisma vyváděla špinavé peníze do USA, kde se američtí partneři starali o jejich vyprání.

Platby pro Huntera Bidena v úhrnné výši 16,5 byly odměnami a resp. poplatky, které Burisma platila americkým partnerům za to, že v USA pro Burismu zlegalizují a vyperou špinavé peníze. Praní peněz totiž neprobíhá zadarmo a právě k tomuto praní podle ukrajinské prokuratury byla použita americká investiční společnost Franklin Templeton Investments. Jenže, to není ten největší skandál, který se v tomto schématu praní špinavých peněz nachází. Oba poslanci totiž novinářům odhalili, co se dělo uvnitř americké investiční společnosti s těmito ukrajinskými penězi určenými na vyprání.

Ukradené peníze z ukrajinského stáního rozpočtu putovaly do americké pračky za mořem, která za ně nakoupila ukrajinské státní dluhopisy. Ukrajinci tak prodali do USA dluhopisy za peníze, které jim byly předtím na Ukrajině ukradeny

Franklin Templeton Investments totiž tyto peníze vypral tak nehorázným a drzým způsobem, že z toho doslova přechází zrak. Investiční firma totiž za tyto špinavé peníze nakoupila vysoce a štědře úročené ukrajinské státní dluhopisy, tzv. bondy! Ano, slyšíte správně, peníze ukradené a vytunelované z ukrajinského státního rozpočtu skrze korupci a zmanipulované tendry ministerstva životního prostředí Ukrajiny byly použity na nákupy ukrajinských dluhopisů zchudlé Ukrajiny, která si kvůli vytunelovaným státním rozpočtům musí půjčovat peníze naproti státním dluhopisům.

Poslanec Andrej Derkač na tiskovce.

Ukrajina tak prodávala americké investiční společnosti Franklin Templeton Investments státní ukrajinské dluhopisy a americká investiční firma za ně Ukrajině platila vytunelovanými ukrajinskými penězi vyvedenými z ukrajinského státního rozpočtu skrze společnost Burisma a její státní zakázky, které sepsal a své vlastní firmě odsouhlasil bývalý ministr životního prostředí Nikolaj Zločevský, který kromě toho, že byl ministr, tak byl i šéfem společnosti Burisma, která tyto státní zakázky dostávala. A to pořád není všechno.

Alexandr Dubinský s Andrejem Derkačem na tiskovce.

Generální prokuratura totiž odhalila, že společnost Burisma je jenom špičkou ledovce na Ukrajině. Rodina bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče od roku 2013 do počátku roku 2014, tedy v době, kdy na Ukrajině vrcholil Majdan, vyvedla z ukrajinského státního rozpočtu do USA a jmenovitě opět do investiční firmy Franklin Templeton Investments obrovskou sumu v úhrnu 7,4 miliardy USD a tato americká firma peníze vyprala právě zmíněným způsobem, tedy nákupem ukrajinských státních bondů [2]. Franklin Templeton Investments tak přímo spolupracoval na této operaci s bývalým ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. A co zjistila ukrajinská prokuratura, z toho se opravdu tají dech.

Pračka na peníze z Burismy je napojená na Demokratickou stranu a dokonce na šéfa BlackRock Investments, který dělal bezpečnostního poradce Baracku Obamovi

Syn zakladatele Templetonu, John Templeton junior, byl jedním z hlavních dárců volební kampaně prezidenta Baracka Obamy. Další postavou související s fondem je Thomas Donilon. To je výkonný ředitel BlackRock Investment Institute a zároveň akcionář Franklin Templeton Investments, který má v investiční firmě největší podíl. “Je pozoruhodné, že předtím byl Obamovým poradcem pro národní bezpečnost,” řekl Andrej Derkač na tiskové konferenci. BlackRock Investments je přitom firma, která stojí v pozadí neprůhledné vlastnické struktury australské těžařské společnosti European Metals Holdings, která v České republice prováděla průzkum těžby lithia v severočeském Cínovci a v jeho okolí.

Thomas Donilon, šéf BlackRock Investments a bývalý poradce Baracka Obamy.

Naše redakce o kauze českého lithia přinesla řadu článků a podařilo se nám dopátrat stopy vlastnických struktur až do USA k BlackRock Group, do které patří právě BlackRock Investments [3]. A přesně tato firma a její ředitel je nyní zmiňován v souvislosti s vyšetřováním korupce a praní špinavých peněz vyváděných z Ukrajiny. Možná ani netušíme, jak obrovská korupce okolo českého lithia se mohla plánovat, ale nakonec se nerealizovala, když nyní slyšíme informace z Ukrajiny, kde jiná těžební společnost (Burisma) místo lithia chtěla těžit pro změnu zemní plyn v místech, kde ho zase tak moc není. Těžba nerostů v ČR nebo na Ukrajině jako pračka na peníze v USA? V případě Ukrajiny už je to jistota a fakt, v případě českého lithia zatím jenom nepodložená spekulace.

Thomas Donilon, v modré košili, stojící druhý zleva, při sledování satelitního přenosu z operace na dopadení Usámy Bin Ládina.
Vyvádění peněz z Ukrajiny do americké pračky Franklin Templeton Investments začal už Viktor Janukovyč a vypral 7,4 miliardy USD, jenže potom se něco stalo a peníze se už Janukovyčovi nevrátily

Andrej Derkač také na tiskovce oznámil směr peněz převáděných na zástupce skupiny Burisma, včetně Huntera Bidena. Podle dokumentů odcházely platby hlavně ve prospěch Huntera Bidena, ale také ve prospěch polského politika Alexandera Kwasniewského, dále na výplatním seznamu byl Alan Apter a rovněž Devon Archer. Investiční skupina Franklin Templeton je úzce napojena na vysoké špičky Demokratické strany v USA a je logické, že v této straně vypukla taková alergická reakce při zjištění, že Donald Trump začíná čmuchat okolo firmy Burisma na Ukrajině, protože kdokoliv začne vrtat do transakcí Burismy, okamžitě zjistí, že peníze míří ze všech směrů do USA k vyprání skrze investiční fond Franklin Templeton. A to šokující zjištění je v tom, že je zde vážné podezření, že státní převrat na Ukrajině mohl být spuštěn i právě kvůli tomu, aby Franklin Templeton nemusel Janukovyčovi jeho nakradené peníze a zaslané do USA k vyprání vracet, protože se ukazuje, že lidé okolo Franklin Templeton byli nenažraní.

Kdo všechno je zapletený v korupci a praní špinavých peněz na ose mezi Ukrajinou a USA.

Celé schéma probíhalo zřejmě následovným způsobem: Viktor Janukovyč v rámci několika let vyvedl z ukrajinského státního rozpočtu v úhrnu až 7,4 miliardy USD a vyvedl je do USA do fondu Franklin Templeton Investments, který měl peníze vyprat tím nejjednodušším způsobem, že za ně nakoupí právě ukrajinské bondy. Ukrajina totiž při prodeji svých bondů nezjišťuje původ peněz, které zahraniční fond za nákup bondů nabízí. Většina zemí v EU ověřuje původ peněz při prodejích bondů, jestli kupující bondy kupuje za čisté peníze. Jenže pravda je taková, že země a vlády, které jsou na tom špatně, původ peněz nekontrolují, protože jsou rády, že vůbec někdo má o takové státní dluhopisy zájem. A proto to mohlo na Ukrajině fungovat. Špinavé peníze se z Ukrajiny vyvedly do USA ve prospěch amerického zdánlivě seriozního fondu a ten za ty peníze nakoupil ukrajinské státní dluhopisy. Výnos fondu potom spočíval ve dvou oblastech.

Viktor Janukovyč měl být během Majdanu zavražděn, aby vyvedené a následně vyprané peníze z Ukrajiny nemusel americký fond Janukovyčovi po vyprání vyplatit

Prvním výnosem byl poplatek fondu za vyprání peněz. Druhým ziskem byly úroky ze samotných nakoupených bondů. Peníze však ve fondu stále patřily někomu jinému, Viktoru Janukovyčovi. Poplatek za vyprání peněz může být klidně i 50% z objemu, což jsou obrovské peníze, ale zjevně americkému fondu a lidem v jeho okolí to bylo málo. Dovedu si představit, že někoho napadlo, že když majitel tohoto portfolia bude na Ukrajině zavražděn během “demokratické” revoluce, tak se prostě k těmto penězům převedeným do investičního fondu nikdo hlásit nebude a peníze fondu zůstanou. Suma 7,4 miliardy je opravdu velké lákadlo. Proč by měl z těch peněz profitovat nějaký Ukrajinec v roli jejich prezidenta?

Victoria Nuland rozdává koláčky na Majdanu.

A proto se na konci roku 2013 rozhořely ohně na Majdanu v Kyjevě, proto náměstkyně Obamova ministra zahraničí Johna Kerryho, Victoria Nuland, přiletěla do Kyjeva a rozdávala na Majdanu demonstrantům koláčky, protože všichni v Demokratické straně věděli, že peníze na kampaň Baracka Obamy, pocházely z Ukrajiny od jistého Janukovyče, který si v americkém investičním fondu napojeném na Demokratickou stranu pere dočista do čista nějakých 7,4 miliardy dolarů. A to je tolik peněz, které by neměl vlastnit jenom nějaký Janukovyč, měl by se podělit. A nejlépe tak, že odevzdá Američanům všechno a pro jistotu mu někdo v Kyjevě zakroutí krkem. Málem se to povedlo, ale Viktor Janukovyč na poslední chvíli za pomoci ruského oddílu Specnaz z Ukrajiny uprchl. Zloděj tak okradl zloděje, ale nepodařilo se mu zloděje po jeho okradení odkráglovat. To je ten jediný detail, který americkému Deep State teď dělá vrásky na čele.

Po zvolení židovského prezidenta na Ukrajině začala ofenziva Židů proti americkému Deep state v USA a začalo odkrývání sionistických čachrů s vyváděním peněz z Ukrajiny

A protože zuří válka mezi židy a Židy, po nástupu Volodymyra Zelenského se na Ukrajině začaly dít věci a najednou prokuratura odhaluje skandály, do kterých jsou namočeny nejvyšší špičky amerického sionistického Deep State, tedy amerických neoliberálů a jejich Demokratické strany ovládané globalisty, tedy světovými sionisty. Ten řev Demokratů v americkém kongresu a snaha o Trumpův impeachment z pozice chasidského prezidenta ochraňujícího Židy a Izrael, je posledním zoufalým pokusem odvést pozornost médií a vyšetřovatelů od mohutné korupce, která zasahuje až do nejvyšších pater Demokratické strany.

Americká investiční společnost BlackRock.

Vyšetřování, pokud začne probíhat, totiž dost možná povede i do České republiky do okolí kšeftů a operací okolo těžby lithia, protože americké FBI nebude dlouho trvat poskládat si stopy stejně, jako se podařilo naší redakci, tedy od BlackRock Investments, přes Britské Panenské ostrovy, Austrálii, až do Prahy a do Cínovce. Jak sami vidíte, kauza okolo Burismy je další “chucpe” na obyčejné Ukrajince. Byli okradeni prezidentem, oligarchy, ministrem životního prostředí, americkými přáteli a rodinou amerického viceprezidenta, lidmi z Franklin Templeton, byli okradeni Igorem Kolomojským krachem a vytunelováním PrivatBank, no a teď budou okradeni ještě i o vlastní ukrajinskou půdu [4], kterou ti zahraniční investoři nakoupí možná právě za vytunelované ukrajinské peníze, za ukrajinské státní bondy a výnosy z nich.

Okrást národ a potom mu půjčit za úrok ty samé ukradené peníze, to je nejvyšší forma dvojnásobné loupeže a umění chucpe

Nejprve Ukrajinu oškubou a okradou do poslední hřivny a potom si za ty nakradené peníze celou Ukrajinu zprivatizují, ošéfují, ovládnou a nakonec koupí. A ukrajinský gój na to bude tupě civět a zírat, přičemž nebude vědět, která bije a ani to, kde je sever. Takové hezké ukrajinské “chucpátko”, o kterém se jednou budou vyprávět legendy o tom, jak mohli být Ukrajinci tak blbí.

Ukrajinská těžební společnost Burisma, která sloužilo jako schránka na vysávání dotací a peněz z ukrajinského státního rozpočtu, šéf Burismy totiž dělal ministra životního prostředí a své firmě posunoval načerno zakázky. Peníze se potom praly v USA přes Franklin Templeton fond.

No, jenom aby se totéž jednou nevyprávělo o Češích, o Slovácích, o Němcích, o Polácích a o mnoha dalších, protože Ukrajina je jenom špičkou ledovce zotročených, okradených a obelhaných národů o tom, kdo řídí jejich státy a národy, kdo řídí jejich státní rozpočty, kdo řídí ekonomiky, banky, média, soudy, parlamenty, politické strany, opoziční strany, velké alternativní strany a zejména migraci. Nemusím doufám v každém článku opakovat, jaké závěry si z těchto procesů máte vzít za ponaučení o tom, kdo ovládá národní i světové procesy řízení na jejichž konci jsou okradené, zrujnované, vytunelované, zubožené a za minimální mzdu a nesplatitelné úvěry a půjčky zotročené národy gójů.

S námi čtete, s námi objevujete… i ke konci roku.

Vážení čtenáři Aeronetu, blíží se konec měsíce listopadu a potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli mluvit a psát svobodně a bez cenzury i nadále. Do konce tohoto měsíce zbývá 9 dní a zatím jsme vybrali jen 21% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Blíží se Vánoce a chápeme, že toho máte moc na starosti, ale… pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás po celý rok děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář