JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Úředničtí parazité šlapou po krku lidem z jejichž práce žijí

ČESKO: Státní správa čím dál silněji decimuje lidi, kteří ji živí, zuří ekonomka Markéta Šichtařová, která všem připomněla, že úředníci, kteří šlapou na krk živnostníkům a podnikatelům, jsou na nich závislí, protože právě tito živnostníci zaměstnávají občany, nabízejí služby a vyrábějí produkty, které prodávají. A úředníci z této produkce žijí.

Ekonomka Markéta Šichtařová má stále větší obavy z toho, jak se rozrůstá státní Velký bratr, jak roste počet kontrol, byrokratických pravidel a snah všechno monitorovat. Nechybí ani snaha motivovat zákazníky k bezhotovostním platbám, protože ty se dají lépe sledovat.

Stát roste, soukromý sektor se smršťuje. Neboli ten, kdo nic neprodukuje, roste z životních funkcí toho, kdo produkuje. Parazitický státní organismus vysává hostitelský soukromý. Kam až? Kde je ten zlom, za kterým hostitel zkolabuje?“ zeptala se Šichtařová na blogu iDNES.cz.

Šichtařovou částečně uklidňuje, že ve Francii či Švédsku vidíme, že stát může být ještě mohutnější a jeho občané to i tak dokážou přežít. Ale není to útěcha nijak valná. Zdá se jí, že různá byrokratická pravidla vymýšlejí lidé, kteří sedí v Praze v teple svých kanceláří a nedokážou si představit, že jejich nové nařízení může být posledním hřebíčkem do rakve, která definitivně pohřbí chuť živnostníka na venkově zaměstnávat jiné lidi nebo po státu nic nechtít a jen se živit sám.

„Myslím, že vůbec není daleko pravdě onen vtip, jak chlapeček přijde k americkému prezidentovi a říká mu: ‚Tatínek říká, že jste lhář!‘ A prezident mu odpoví: ‚To ale není tvůj tatínek!‘ Bylo by to celkem legrační, kdyby to nevystihovalo realitu,“ uzavřela varovně ekonomka.

Odeslat komentář