JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA a NATO presúvajú jednotky – desiatky tisíc vojakov k hraniciam Ruskej federácie. Nepočuť zdesené protestné výkriky protislovanských hadov Naďa a Korčoka

USA/RUSKO: Plánujú tam dislokovať 40 000 vojakov a 15 000 jednotiek vojenskej techniky a vybavenia vrátane strategického letectva. Oznámil to ruský minister obrany Sergej Šojgu počas svojej návštevy v Severomorsku.

„Teraz sú americké jednotky presunuté z kontinentálnych častí Severnej Ameriky cez Atlantik do Európy. Vojská v Európe sú presunuté k ruským hraniciam. Hlavné sily sú sústredené v oblasti Čierneho mora a Pobaltia,“ povedal Šojgu.

V Poľsku a pobaltských krajinách USA posilňujú svoj kontingent, bol prijatý a realizuje sa americký koncept „štyri krát tridsať“ (v prípade krízy bude do 30 dní do plnej bojovej pohotovosti privedených 30 mechanizovaných práporov, 30 leteckých skupín a 30 vojnových lodí), intenzita vzdušného prieskumu sa v porovnaní s minulým rokom zdvojnásobila a intenzita námorného prieskumu sa zvýšila o polovicu.

Aliancia každý rok v Európe uskutoční až 40 veľkých operačných výcvikových podujatí s jasným protiruským zameraním. Na jar tohto roku začali kombinované ozbrojené sily NATO najambicióznejšie cvičenie za posledných 30 rokov – „Europe Defender – 2021“.

„V reakcii na vojenské aktivity aliancie, ktoré ohrozujú Rusko, sme prijali príslušné opatrenia. V rámci kontrolných opatrení a cvičení počas zimného obdobia bola vykonaná operatívna previerka bojovej pripravenosti vojsk Južného a Západného vojenského okruhu. Počas troch týždňov boli k západným hraniciam Ruska nasadené dve armády a tri výsadkové jednotky, aby vykonali výcvikové a bojové misie,“ vyhlásil Šojgu.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info/

Odeslat komentář