JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA a Velká Británie chtějí podniknout kroky proti Sorosovi

USA/VELKÁ BRITÁNIE: Generální prokurátor William Barr označil George Sorose za hrozbu amerického soudního systému. Ve Velké Británii chtějí vítězní konzervativci vyšetřit zásah Sorosových nevládních organizací do volební kampaně.

V pátek promluvil s Marthou MacCallum o Fox News, generální prokurátor William Barr kritizoval vliv George Sorose na americký justiční systém:
„Je skutečností, že George Soros investuje spoustu peněz do voleb státního zastupitelství, aby byli zvoleni kandidáti. kteří nepodporují přesně naše soudní úřady, které chtějí mimo úřad řešit a trestat zločiny, “uvedl Barr. „vyhráli některá města a podle mého názoru nepodporují  správně policii.“ .
Právník Donalda Trumpa Rudy Giuliani, který vyšetřuje původ spiknutí Trump-Rusko na Ukrajině, uvedl v rozhovoru s Charlie Kirkem z Turning Point USA, že Soros je silně zapojen do pokusu o převrat proti Trumpovi.
„Peníze šly z našeho velvyslanectví do nevládních organizací na Ukrajině,“ řekla Giuliani. „Tyto nevládní organizace patří Sorosovi a jeho dětem.“ Leví a leví radikálové, socialisté, anarchisté, komunisté. ““

Německý Jouwatch již poukázal na Sorosovy kořeny spiknutí proti Trumpovi na Ukrajině v dubnu. První obvinění proti šéfovi Trumpovy kampaně Paulu Manafortovi přišlo od Sorosovy nevládní organizace AntAC a ukrajinského poslance Sergeje Leščenka, který je předlal 21. března 2017 v ukrajinském středisku Media Media Crisis Center (UMCC) financovaném Sorosem. Jak uvedl Der Friday, UMCC měl také významný dopad na německé zprávy o Ukrajině v roce 2014.

Tato obvinění pak demokratka Alexandra Chalupa přinesla do Clintonovy detektivní agentury Fusion GPS USA. Projekt byl distribuován do médií nevládní organizací Soros, projekt The Democracy Integrity Project, který získal Soros a další levicové dárce, kteří nyní stojí za nepodloženým procesem obžaloby proti Trumpovi.

Ve Velké Británii již v listopadu požádali o vyšetřování nejméně 2,7 milionu liber, které George Soros investoval do kampaně proti Borisu Johnsonovi prostřednictvím nevládní organizace „Best for Britain“ (BfB) proti Brexitu. BfB investovala nejméně 613 000 GBP do reklamy na Facebooku, aby se zabránilo volbám Johnsona od října 2018, podle Mail on Sunday, včetně 137 000 GBP na 165 různých reklam na Facebooku jenom v říjnu 2019. V květnu 2018 už uvedl šéf Brexit Party Nigel Farage pro Breitbart London, že bližší pohled na kampaň proti Brexitu odhalí „hodně Sorosových peněz“.

Soros se v lednu setkal s vůdcem anti-Brexitu Tonym Blairem na Světovém ekonomickém summitu v Davosu, aby našel způsoby, jak podkopat demokratické referendum. Schůzka byla odstraněna z oficiálních zápisů.

Již v listopadu 2017 Farage vyzval vyšetřovací výbor  v parlamentu EU k vyšetření Sorose a zdůraznil, že Open Society zveřejnila seznam 226 „spolehlivých spojenců“, včetně Martina Schulze a Alexandra Graf Lambsdorffa. Viktor Orban označil levicového kandidáta EU Franse Timmermansa za „muže Sorose“. V březnu 2018 označil Farage v Parlamentu EU Sorose za „nejnebezpečnějšího člověka na světě“.

Sorosští apologové rádi prezentují jakoukoli kritiku ateisty Sorose jako „antisemitskou“, i když izraelský premiér Benjamin Netanyahu je jedním z jeho největších kritiků. Netanjahu obvinil nadace George Sorose z „ohrožení bezpečnosti a budoucnosti Izraele“. Izraelské ministerstvo zahraničních věcí obvinilo George Sorose v červenci 2017 z „podkopávání demokraticky zvolené vlády Izraele“ a „hanobení židovského státu a okrádání jeho práva na sebeobranu“. Současná kampaň proti Netanjahuovi  má své kořeny také v Sorosových nevládních organizacích Nový Izrael, Fond na ochranu lidských práv (HRDF) a ve Sdružení pro občanská práva v Izraeli (ACRI).

Svrchované národní státy Západu nyní začínají vážně považovat nadace Sorose a Open Society za nepřátelské zahraniční agenty.

Odeslat komentář