JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA bujaro oslavujú že sa im konečne podarilo dopraviť astronautov na stanicu ISS vzdialenú 400 km od zeme, bez ruskej pomoci. Dokedy chcú ešte tvrdiť že pred 50 rokmi pristáli na mesiaci vzdialenom takmer 400 tisíc km?

RUSKO/USA: Ruská kozmická agentúra Roskosmos zablahoželala USA a spoločnosti SpaceX za úspešný let. Zároveň však označila správanie Donalda Trumpa hystériou a odkazujú, že „To, čo sa stalo, sa malo stať už pred dávnou dobou. Teraz to nie sú len Rusi, kto lieta k ISS, ale tiež Američania. To je skvelé!“, napísal na Twitteri hovorca Roskosmosu Vladimir Ustimenko.

Trump počas sobotňajšieho štartu vyhlásil, že USA získalo späť svoje miesto svetového vodcu vo vesmíre a že už sa nemusia spoliehať na milosti od cudzích krajín. Povedal tiež, že Spojené štáty čoskoro budú mať tie najlepšie zbrane histórie, aké si možno len predstaviť.

Šéfovi NASA Jimovi Bridenstineovi cez Twitter zagratuloval jeho náprotivok z Roskomosu Dmitrij Rogozin. „Bravo! Viem, ako si dychtil, aby sa táto veľká udalosť stala úspechom,“ napísal Rogozin.

K budúcnosti ruského dobývania kozmu Ustimenko povedal, že Rusko sa tento rok chystá vyskúšať dve nové rakety a že v budúcom roku spustí lunárny program. „Bude to zaujímavé,“ uviedol.

Odeslat komentář