JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA chtějí rozmístit ve východní Evropě ještě více svých vojáků. Výdaje Polska tak mnohonásobně vzrostou, zneklidnění Poláci začínají přepočítávat ztráty. Inu, kdo chce kam …

USA/EVROPA: Senát USA navrhuje, aby se do východní Evropy přemístila vojska kvůli „posílení zadržování Ruské federace“. Jak oznamuje Interfax-Ukrajina, předseda výboru pro ozbrojené síly senátu USA Adam Smith prohlásil, že je nutno rozmístit americká vojska ve východní Evropě pro zadržování Ruska a ochranu partnerských vztahů se státy regionu.
„Rusko se stává více, nikoli méně agresivní … Jeho snahy na Ukrajině byly výslovně velmi agresivní. Jeho snahy, zaměřené na podrývání demokracie jakýmikoliv možnými způsoby v Evropě a USA a kdekoli jinde, pouze vzrostly. Domnívám se, že je mimořádně důležité tam mít síly zadržování“, opakoval Smith tradiční mantru amerických rusofobů během slyšení ve výboru k otázce o změnách v obranné strategii USA v Evropě.

Současně polský list Newsweek Polska oznámil, že Polskem již odsouhlasené závazky v souvislosti s rozmístěním dodatečného kontingentu vojáků USA přivedou k mnohomiliardovým výdajům.

„Jelikož zde musí být základny vzdušných sil, štáby speciálních operací a PVO Ozbrojených sil USA, budou potřebné nové specializované objekty, velitelská stanoviště, informační systémy“, je řečeno v publikaci, kterou cituje FAN.

Rovněž sem patří úhrada stravování, komunálních služeb a svážení nebezpečných odpadů. Varšava převzala závazek hradit 75% paliva, včetně leteckého, proto Ozbrojené síly USA budou prakticky zdarma používat železnici a letiště.

Nu jak se říká, „kdo chce kam … „. Bylo velmi naivní předpokládat, že americký protektorát bude stát nové kolonie jen pár drobných.

Překlad:  PhDr. Vladimíra Grulichová

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář