JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA: nejen největší špionážní stát na světě ale taky „impérium hackerů“!

USA: Spojené státy, jako největší špionážní stát na světě v kyberprostoru, si zaslouží být nazýváno „impérium hackerů“, řekl na briefingu mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang.

Dříve publikace Tribune de Geneve ve zveřejněném vyšetřování uvedla, že americká centrální zpravodajská agentura prostřednictvím švýcarské společnosti pro šifrování zpráv více než 50 let monitorovala tajnou vojenskou a diplomatickou korespondenci více než 100 států. Jednalo se o společnost Crypto AG, která od roku 1952 sídlí ve švýcarském kantonu Zug. Poskytovala šifrovací zařízení státům, aby chránil přenos citlivých dat a zpráv.
Pro Čínu se stala tato informace silným zadostiučením, protože právě Peking byl, zejména americkými činiteli, neustále obviňován z kybernetickýcch zločinů.
„Cynismus Spojených států ve věcech kybernetické bezpečnosti nemůže být ještěvýraznější. Spojené státy nemají ani čest, ani právo vystupovat před jinými zeměmi. Fakta a čas opakovaně potvrdily, že Spojené státy, jako největší státní aktér špionáže v kyberprostoru, si zaslouží jméno „impérium hackerů“,“ prohlásil Gen Shuang, když na briefingu komentoval zprávy o společnosti Crypto AG.
Dodal, že Spojené státy na jedné straně denně odpslouchávají asi pět miliard hovorů mobilních telefonů po celém světě, více než 10 let odposlouchávaly telefonní rozhovory německé kancléřky Angely Merkelové, každoročně monitorují více než tři miliony čínských počítačů a každoročně instalují virové programy na více než 3 600 čínských webových stránek.
 
„Je to takový levný trik, když USA jednají tímto způsobem a zároveň vystupují jako oběť kybernetických útoků jako zloděj, který křičí „chyťte zloděje“,“ uvedl Geng Shuang a dodal, že masová špionáž USA ve vztahu k vládám cizích států, společnostem a jednotlivcům je známou skutečností.

„Prach z odhalení WikiLeaks a Snowdena se ještě nerozplynul, vysvětlení se stále čekají. Nyní se k tomu přidává incident s Crypto AG, což je další záležitost, kterou by USA měly světu objasnit,“ uzavřel čínský diplomat.

Šifrovací zařízení vytvořená společností Crypto AG byla používána během válek nebo při přenosu citlivých informací mezi velvyslanectvími a vládami. Současně však americké a německé zpravodajské služby mohly tyto zprávy sledovat pomocí speciálně vytvořených „děr“ v šifrovacím zabezpečovacím systému. Článek uvedl, že služby Crypto AG využilo asi 130 zemí.

V roce 1993 německá zpravodajská služba opustila kontrolu nad Crypto AG, ale Spojené státy pokračovaly ve svých operacích až do roku 2012.
V roce 2018 byla společnost Crypto AG rozdělena na dvě části, z nichž jedna začala sloužit výhradně švýcarským zákazníkům. Druhá společnost se jmenuje Crypto International a je zaměřena na zahraniční zákazníky. Na jejích webových stránkách bylo nyní zveřejněno prohlášení, že nemá nic společného s Crypto AG nebo americkými a německými zpravodajskými službami, ale je soukromou společností, která v roce 2018 koupila značku a aktiva společnosti od společnosti z Zugu.

Odeslat komentář