JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA sa podieľali na výrobe COVID-19 v biolaboratóriu v čínskom Wu-chane .. a nielen to

USA/ČÍNA: Zástupcovia USA a ďalších západných krajín sa nielen zúčastnili, ale aj financovali kontroverzné a riskantné experimenty v tomto laboratóriu.

 

Koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje infekciu Covid-19, bol vytvorený v biolaboratóriu v čínskom Wu-chane a po jeho úniku sa „Číňania pokúsili zahladiť stopy“ a „pomocou reverzných verzií ho označiť za prirodzene sa vyskytujúci vírus.“

Vyhlásil to profesor z Veľkej Británie Angus Dalgleish a nórsky vedec Birger Sørensen.

Podľa medializovaných informácií sa chystajú v najbližších dňoch publikovať podrobný článok s dôkazmi o tejto hypotéze v „Quarterly Review of Biophysics Discovery“.

V článku sa píše, že vedci dospeli k záveru o umelom pôvode vírusu vďaka skutočnosti, že má hrot obsahujúci rad štyroch kladne nabitých aminokyselín, vďaka čomu je vírus infekčnejší a umožňuje mu to udržať sa ako magnet na negatívne nabitých častiach ľudských buniek.

„Fyzikálne zákony neumožňujú výskyt štyroch kladne nabitých aminokyselín za sebou. Jediným spôsobom, ako to získať, je umelo si ich vyrobiť,“ tvrdí Dalgleish.

Dalgleish a Sørensen sú presvedčení, že „SARS-koronavírus-2 nemá spoľahlivého prirodzeného predka“ a „bezpochyby“ bol vírus vytvorený ako výsledok „laboratórnej manipulácie“.

Je dôležité zdôrazniť, že do „laboratórnej manipulácie“ vo Wu-chane neboli zapojení len Číňania. Predstavitelia USA a ďalších západných krajín sa nielenže zúčastnili, ale aj financovali kontroverzné a riskantné experimenty v tomto laboratóriu.

Vedci z piatich amerických, švajčiarskych a čínskych inštitúcií ešte v roku 2015 vyrobili umelý koronavírus, ktorý vedie k závažnému akútnemu respiračnému syndrómu (SARS).

Jasnou americkou stopou vo výskume koronavírusu v Číne je aktívna spolupráca čínskych vedcov s mimovládnou organizáciou „EcoHealth Alliance“ so sídlom v New Yorku. Aktívne spolupracuje s notoricky známou vládnou agentúrou „USAID“ na programe „Emerging Pandemic Threats“ a vedie výskum v mnohých ázijských krajinách.

Súdiac podľa vedeckých prác na webových stránkach „Národného centra pre biotechnologické informácie (NCBI)“ len v minulom roku špecialisti z „EcoHealth Alliance“ uskutočnili spoločné analýzy a práce v súčinnosti s poľnohospodárskou univerzitou v meste Šen-jang, pekinským Inštitútom patogénnej biológie a Virologickým ústavom vo Wu-chane.

Prezident „EcoHealth Alliance“ Peter Daszak potvrdil, že americkí vedci majú prístup do čínskych laboratórií už mnoho rokov.

Okrem toho na pojednávaní v Senáte USA minulý týždeň hlavný lekársky poradca Bieleho domu Anthony Fauci vyhlásil, že nemôže vylúčiť, že americké financovanie výskumníkov vo wu-hanskom laboratóriu nebolo vynaložené na riskantné experimenty zasahujúce do vírusu.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář