JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Už sa cap usalašil v záhrade. Lipšic z pozície špeciálneho prokurátora žehlí problémy svojich bývalých advokátskych klientov. Chráň Slovákov boh, čo bude tento Matovičom nastrčený mafián páchať ďalej

SLOVENSKO: Lipšicova prokuratúra navrhuje dohodu o vine a treste bývalému klientovi Lipšica, sudcovi Polkovi. Neubehlo teda ešte ani niekoľko dní od menovania Daniela Lipšica do funkcie Špeciálneho prokurátora a už sa udialo presne to, na čo mnohí právnici aj opozícia upozorňovali.

Ešte nezaschol atrament na podpise Lipšica na dekréte a nový špeciálny prokurátor je už v obrovskom konflikte záujmov. Čo môže Slovensko očakávať ďalej? Svedkami korupčného správania akých rozmerov na Špeciálnej prokuratúre budeme v najbližších rokoch?

Mnohí právnici ale aj opozícia bili na poplach a upozorňovali, že kandidát koalície bude po celý čas svojho pôsobenia vo funkcii špeciálneho prokurátora v permanentnom konflikte záujmov. A stalo sa. Ako médiá informujú, bývalému klientovi Daniela Lipšica, sudcovi žilinského súdu Pavlovi Polkovi, ponúka Špeciálna prokuratúra dohodu o vine a treste.

Návrh prichádza od podriadeného Lipšica na Špeciálnej prokuratúre. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a podmienečnom treste obvinenému bývalému sudcovi Polkovi.

Takýchto prípadov však v budúcnosti bude veľmi veľa. Vzhľadom na rozsiahle pôsobenie Lipšica v minulosti a jeho pôsobenie v mnohých kauzách (či už ako advokát kriminálnikov, ale aj poškodených) o tom niet najmenších pochýb.

Treba si racionálne postaviť otázku, aká je kvalita bezpečnostnej úrovne previerky na prísne tajné. Keď sa u Daniela Lipšica neskúmali, okrem iného, i jeho blízke kontakty s konkrétnymi ťažkými kriminálnikmi aj z radov korupčníkov? D. Lipšic minimálne splnenie tejto podmienky pre previerku „prísne tajné“ nespĺňa. Ako mohol previerku vôbec dostať? Nie náhodou preto, že je na Národnom bezpečnostnom úrade prítomná korupcia obrovských rozmerov?

Bude toto dôvod na odvolávanie Daniela Lipšica? Alebo tento brutálny konflikt záujmov nevadí?

Pokiaľ nie, Lipšic cez monokratický princíp, ktorý sa musí aplikovať na Špeciálnej prokuratúre a cez svoje osobne familiárne väzby na kriminálnikov a korupčníkov sám po skorumpovaní NBÚ, v krátkom čase znefunkční i Špeciálnu prokuratúru.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/

Odeslat komentář