JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V Americkém Minneapolisu vypuklo ze zvyku další rabování poté, co se na sociálních sítích objevily fotografie zastřeleného černocha. Záběry z bezpečnostních kamer ale ukázaly, že černoch se zabil sám

USA: V Minneapolisu vypuklo tento týden další rabování poté, co se na sociálních sítích objevily fotografie zastřeleného černocha. Podle spekulací jej zastřelila policie, což podnítilo dav k tomu, aby se vydal rabovat a ničit místní obchody. Záběry z bezpečnostních kamer ale později ukázaly, že si muž vzal život sám.

K nepokojům došlo ve středu v reakci na smrt muže před obchodním centrem. Z videa, které zveřejnila agentura AP, je patrné, že se lidé nejprve shlukli v místě, kde ležel zastřelený černoch, kolem nějž se pohybovali policisté.

„Támhle leží pistole, prostě ho zastřelili,“ říká na videu mužský hlas.

Na základě toho se někteří lidé vydali rabovat obchody v Minneapolis. „Lidé prostě vtrhli do obchodu, berou a ničí věci, je to úplný chaos. Jejich cílem je hlavně elektronika,“ popsal Michael Karbo, kterému se rabování jednoho obchodu podařilo natočit.

Záběry z bezpečnostních kamer, které jsou volně přístupné na internetu, však ukazují, že se tito lidé nechali splést. Muž, kterému policisté a záchranáři chtěli na místě poskytnout první pomoc, se totiž zastřelil zcela sám.

„V akci máme všechny policisty z Twin Cities (Minneapolis a St. Paul). Lidé, kteří způsobují problémy, budou zatčeni,“ uvedl policejní šéf okresu Hennepin Dave Hutchinson.

Guvernér Minnesoty Tim Walz uvedl, že Minneapolis se musí „uzdravit“. „Nebezpečné a nezákonné chování nebude tolerováno. Do Minneapolis posíláme i státní policii s cílem obnovit pořádek,“ řekl.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář