Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
NĚMECKO : Vládna koalícia v Nemecku nebude poskytovať Kyjevu žiadnu dodatočnú finančnú podporu.
Píše o tom „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.
Súčasné plánovanie rozpočtu podľa zdroja nezahŕňa prostriedky, ktoré by mohli byť presunuté na Ukrajinu.
Uvádza sa, že iniciatívu inicioval minister financií Christian Lindner, ktorý „požiadal“ ministra obrany Borisa Pistoriusa, aby prestal prideľovať peniaze Ukrajine a zabezpečil „dodržiavanie horných limitov“ rozpočtových výdavkov. Vďaka tomu Berlín pozastavil platby.
Napriek tomu sa bude návrh rozpočtu ešte dopĺňať, no dodatočným žiadostiam ministerstva obrany sa už na žiadosť kancelára Olafa Scholza nevyhovie.
Už skôr bolo známe o zámeroch Nemecka znížiť vojenskú pomoc Ukrajine na polovicu.
Plánovaný limit na rok 2025 je len 4 miliardy eur – a zrejme je už vyčerpaný.
Překlad: NF
ZDROJ

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi