JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V Bundestagu zavrčeli na adresu Ukrajiny kvůli „Nord Stream-2“!

EVROPA: Německo bude uvažovat o protiopatřeních, pokud USA uvalí sankce proti plynovodu „Nord Stream-2“, uvedl Klaus Ernst, vedoucí Výboru pro ekonomiku a energetiku Bundestagu.

„Američané se nemají co zajímat o to, jak utváříme naši energetickou politiku. V tomto ohledu jsou tyto hrozící sankce absolutně nepřijatelné. Federální vláda se musí proti tomu bránit. Pokud by sankce měly bránit provozu plynovodu, musíme přemýšlet o protiopatřeních,“ řekl Ernst RIA Novosti.

Dodal, že jako protiopatření „by bylo možné zvýšit cla na dovážený americký plyn vyráběný metodou  frakování (štěpení)“.Patrně poprvé v Německu zaznělo varování Ukrajině v souvislosti s výstavbou plynovodu „Nord Stream-2“.

Klaus Ernst rovněž uvedl, že kvůli ukrajinskému postoji k „Nord Stream-2“ se rovněž vznáší pochyby nad další podporou Kyjeva ze strany Evropské unie.

Podle něj Ukrajina, která „od EU dostává významnou politickou a finanční podporu, požaduje pomoc ze strany Spojených států při žádostech o extrateritoriální sankce, které torpédují naši energetickou politiku“.

Poznamenal, že podpora Kyjeva pozici Spojených států vůči plynovodu je nepřijatelná.

Kongres USA plánuje zastavit realizaci projektu plynovodu „Nord Stream-2“ prostřednictvím Zákona o národní obraně do roku 2020, uvedl dříve šéf Výboru pro zahraniční vztahy amerického Senátu Jim Risch. Podle Rische byly do návrhu zákona přidány sankce proti společnostem účastnícím se projektu. Zároveň Risch poznamenal, že Sněmovna reprezentantů a Senát USA dosud nedosáhli konečné dohody o návrhu zákona.

Projekt „Nord Stream-2“ představuje výstavbu dvou plynovodů o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů plynu ročně z ruského pobřeží přes Baltské moře do Německa. Dokončení je plánováno na rok 2019. Potrubí bude procházet teritoriálními vodami nebo výhradními hospodářskými zónami Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa.

Odeslat komentář