JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V Paříži policie použila slzný plyn během protestů Žlutých vest. Petříčku, co ty na to? Kolik peněz vyčleníš na podporu demonstrantů kriple? Chystá Brusel a ČR odstranění Francouzského diktátora a sankce proti Francouzsku?

FRANCIE: Nepokoje vypukly během protestní akce Žlutých vest v 17. pařížském obvodu, policie opakovaně použila slzný plyn. Informuje o tom agentura Sputnik Francie.

Kolona z náměstí Wagram směrem na Montmartre měla odstartovat odpoledne, ale první demonstranti se začali shromažďovat na demonstraci asi v deset hodin ráno.

Akce byla zpočátku klidná, ale v určitém okamžiku se k ní přidali agresivní účastníci. Hodili kameny na policii a zapálili obsah odpadkových košů.

V reakci na to policisté používají slzný plyn a odhánějí výtržníky.

Podle policie bylo v poledne místního času zadrženo 128 osob.

Akce Žlutých vest jsou naplánovány v dalších pařížských čtvrtích. Budou se také konat v několika francouzských městech.

Hnutí Žlutých vest se zrodilo téměř před dvěma lety – 17. listopadu 2018 se konaly první rozsáhlé akce, jejichž účastníci měli povinný atribut francouzských řidičů – žluté reflexní vestičky.

​Zpočátku protestující požadovali, aby vláda nezvyšovala daň z pohonných hmot a ceny benzinu, později k tomu byla přidána řada dalších požadavků. Od té doby Francouzi, nespokojení se sociální politikou, vycházejí do ulic téměř každou sobotu. Protesty jsou často doprovázeny nepokoji a střety mezi demonstranty a policií.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář