JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„V (plánovanej podvodnej) pandémii uviazneme do konca roku 2022“, tvrdí šéf Inštitútu Roberta Kocha

NEMECKO: Podľa nemeckého  ministra zdravotníctva Jensa Spahna (CDU) sa nárast počtu prípadov ochorenia na koronavírus zatiaľ spomalil, naďalej však treba byť opatrný, píše epochtimes.de.

„Je nádej,“ – povedal šéf nemeckého rezortu zdravotníctva  v Berlíne pred novinármi, „ale v tejto fáze pandémie sú  varovania ešte stále opodstatnené.“

Počet ochorení by mal už skôr stagnovať, resp. aj klesať. „Stále to ale nestačí,“ – zdôraznil Spahn.  Jednotky intenzívnej starostlivosti v Nemecku sú ešte preplnené.

Tretia vlna sa pribrzdila

Aktuálna tretia vlna sa podľa odhadov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) medzitým pribrzdila a vývoj je celkom dobrý, skonštatoval jeho šéf Lothar Wieler.

„Musíme urobiť všetko pre to, aby sme počet ochorení na COVID-19 eliminovali,“ – zdôraznil a dodal: „Očkuje sa veľmi rýchlo a veľa.“ Je však stále veľmi veľa ľudí, ktorí na očkovanie ešte len čakajú.

Vakcína pre detí nad 12 rokov

Minister zdravotníctva Spahn vkladá veľkú nádej do otvorenia škôl. Podľa jeho slov by sa mal ďalší semester a školský rok odštartovať už úplne inak. Spoločnosť Biontech navyše oznámila, že v lete sa môže začať s očkovaním detí.

Podľa šéfa spoločnosti Ugura Sabina sa vakcína pre deti nad 12 rokov má schváliť v Európskej únii už v júni, takže v lete by sa mohlo začať s vakcináciou, čo uvítal aj minister zdravotníctva.

Pandémia potrvá zrejme do konca roka 2022

Šéf RKI zdôraznil, že počet prípadov ochorenia na koronavírus na celom svete za týždeň stúpol o 24 percent. Podľa Wielera sa pandémia dostane pod kontrolu až vtedy, ak sa tak stane vo všetkých častiach sveta. „V pandémii však uviazneme až do konca roku 2022,“ – dodal riaditeľ inštitútu, uzatvára epochtimes.de.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/

Odeslat komentář