JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V Prahe nechápu, prečo ich spojenci nechali v štichu. Berlín by rád prevzal diplomatické zastupovanie ČR v Moskve do svojich rúk a kalkulujú s tým, ako túto situáciu využijú vo svoj prospech. Česko kvôli osobným záujmom potopili Babiš, Hamáček a vedenie BIS

ČESKO/NEMECKO/RUSKO: Česi sa od prevratu v roku 1989 systematicky snažili vymazať z pamäti mníchovskú zradu západných mocností, nočná mora ich však opäť dobehla. Praha zúfalo potrebovala, aby ju západní spojenci podporili v jej rusofóbnej kampani a aby solidárne vypovedali nejakých ruských diplomatov, čím by morálne podporili upadajúci kredit českej politiky

Kontroverzný sociálno-demokratický vicepremiér Jan Hamáček doslova prosil západných spojencov: “Dovoľte, aby som využil túto príležitosť a požiadal vás o solidaritu, buďto vyjadrením, alebo možným vyhostením pracovníkov ruských spravodajských služieb z európskej pôdy.”

Nepomohlo. Dokonca aj takí verní spolubojovníci proti Rusku ako Čaputová, Korčok, Klus a Naď sa radšej alibisticky obmedzili na verbálne prejavy podpory, než by demonštratívne posielali do Kremľa nejaké výhražné ultimáta. Sklamanie českého režimu z opätovnej zrady spojencov vysvetlilo knieža Karel Schwarzenberg:

Niektorí ľudia sa pýtali, prečo je taká vlažná reakcia niektorých európskych štátov na to, čo sa deje medzi nami a Ruskom. Asi zabúdajú, že pred nedávnou dobou nás tieto štáty žiadali o pomoc s utečencami, aby sme aspoň menší počet prijali na svojom území. Nepohli s nami ani ich prosby, ani tragický osud opustených detí v táboroch na ostrove Lesbos a iba sme jačali, že sa k nám žiadny utečenec nikdy nedostane. Možno, že si teraz niekto v Európe povedal, prečo si my kvôli tým sebcom v Prahe máme kaziť naše vzťahy s Ruskom…

 

Schwarzenberg

Západní spojenci svojich českých vazalov nielen opätovne zradili, ale podľa všetkého už kalkulujú s tým, ako túto situáciu využijú vo svoj prospech. Známy český bezpečnostný analytik Andor Šándor v programe ČRo „Dvojka“ potvrdil, že Nemci už sú pripravení prevziať diplomatické zastupovanie Českej republiky v Rusku.

Z pohľadu Berlína by to bolo ideálne riešenie problému „Vrbětice“ a črtajúceho sa uzavretia českej ambasády v Moskve. Veď ani nemecký protektorát „Böhmen und Mähren“ nemal v rokoch 1939 – 1945 vlastné diplomatické zastúpenia v zahraničí a protektorátneho prezidenta Emila Háchu v zahraničí zastupovali veľvyslanci Veľkonemeckej ríše.

Takže až taká novinka by to nebola, ak by aj teraz Českú republiku v Moskve zastupoval nemecký veľvyslanec. Z hľadiska záujmov nemeckého biznisu v Rusku a odstavenia prípadnej konkurencie českých firiem by to bolo naozaj optimálne riešenie.

 

Autor: Gabriel Gačko

Odeslat komentář