JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V Taliansku po krvavej bitke zakázali americkým vojakom vstup do centra mesta. Problémy medzi posádkou a miestnym obyvateľstvom rastú

TALIANSKO: Po bitke v talianskom meste Vincenza medzi vojakmi a miestnymi obyvateľmi bolo približne 2 000 vojakom americkej armády zakázané vstúpiť do centra mesta. Dočasný zákaz postihuje príslušníkov 173. výsadkovej vzdušnej brigády umiestnenej v meste

Dvaja mladí Taliani z mesta tvrdia, že ich po ústnej výmene viacerí americkí vojaci obkľúčili a následne zbili.

„Toto nie je moja tvár.“ Nevyzeral som predtým takto, “povedal zranený 21-ročný Talian Riccardo Passaro pre noviny La Repubblica. Riccardo je hospitalizovaný v miestnej nemocnici, kde sa zotavuje z operácie rekonštrukcie tváre, ktorú bolo nutné vykonať z príčiny zlomenej čeľuste.

Mestské úrady teraz študujú snímky CCT kamier, aby identifikovali vinníkov najnovšej násilnej epizódy.

Incident tiež prinútil starostu Francesca Rucca požiadať veliteľa základne o špeciálne reštriktívne opatrenia.

Podplukovník Kenneth Burgess vydal upozornenie, že personál, ktorý príde do zakázanej zóny počas 45-dňového zákazu, bude čeliť prísnym disciplinárnym sankciám. „Je to vo Vincenze zatiaľ bezprecedentný dekrét a americkým orgánom za to ďakujeme,“ uviedol starosta Rucco.

Vojenská prítomnosť USA v okolí mesta Vincenza sa za posledných desať rokov vybudovaním veľkej prístavby výrazne rozšírila.

Na 113 000 miestnych obyvateľov pripadá, vrátane členov vojenských rodín a zamestnancov dvoch základní, viac ako 12 000 Američanov.

Spočiatku sa Američania a Taliani tešili vzájomnej dôvere. Avšak nárast problémov súvisiacich s nadmerným pitím, násilím a vzájomným provokovaním rozhorčuje miestnych obyvateľov čoraz viac.

V roku 2014 sa na titulky novín dostali prípady niekoľkých znásilnení ako aj autonehody v centre mesta, v ktorej boli zranení traja chodci. V rokoch 2016 a 2017 došlo ku krvavým bitkám so zraneniami a škodami na majetku.

V roku 2018 musela polícia pri násilných udalostiach zasahovať celkovo 550 krát, čím tento rok podnietila k zavedeniu spoločných nočných hliadok americkej vojenskej polície a talianskych karabinierov. Avšak ani tie poslednému incidentu zabrániť nedokázali a aj preto bolo opatrenie zákazu vstupu do centra mesta uvítané.

Odeslat komentář