JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V TENTO DEŇ USA A EURÓPA ZNIČILI ZÁKLADY MEDZINÁRODNÉHO PRÁVA

JUHOSLÁVIA: 24. marca 1999 pošliapali USA a Európa princípy medzinárodného práva.

Bombami a raketami armád NATO bombardujúcimi Juhosláviu. 40-tisíc náletov, 400-tisíc bômb — tisíce ľudí boli zabitých, vrátane stoviek detí, tisíce zničených objektov: domy, továrne, univerzity, školy, škôlky, chrámy a kláštory.

V ten istý deň, no v roku 2016, odsúdil Medzinárodný tribunál pre Juhosláviu srbského vodcu Radovana Karadžiča na 40 rokov väzenia. Obvinili ho z genocídy moslimov v Srebrenici. V obvinení však nie je ani slovo, že tri roky pred týmito udalosťami bola Srebrenica napoly srbská, až kým mesto nebolo obsadené islamskou gardou Aliju Izedbegoviča. A že táto garda zabila a vyhnala z mesta takmer všetkých Srbov. Súd prvého stupňa Izedbegoviča úplne oslobodil.

Ani slovo o tom, že občianska vojna prebiehala tri roky, že moslimská divízia Násira Orica v okolí Srebrenice zničila asi 200 srbských dedín.

Vinu však zvalili na Srbov, ktorí sa bránili. Mimochodom, albánsky poľný veliteľ Hašim Thaci, ktorého prokurátorka tribunálu del Ponteová obvinila z obchodovania s orgánmi Srbov, bol nielen oslobodený spod obžaloby, ale bol menovaný aj za predsedu vlády Kosova vytvoreného na srbských územiach.

Juhoslávia je lekciou, že medzi separatizmom a právom ľudí na sebaurčenie je veľmi tenká hranica. De facto neexistuje. Či ste separatisti alebo ľudia s právom na sebaurčenie rozhodujú na našej planéte USA podľa vlastného uváženia.

A to je všetko, čo treba vedieť o medzinárodnom práve a zásadách medzinárodného práva.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info

Komentář

Odeslat komentář