JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V USA sa zarmútili, že Kurdi prezradia Rusom všetky tajomstva, ktoré americkí vojaci im poskytli v Sýrii

USA: Vo Washingtone prežívajú veľké sklamanie v súvislosti s najnovším dianím v Sýrii. Na bývalých základniach USA, ktoré rýchlo opustili americkí vojaci, v súčasnosti „gazdujú“ príslušníci ruskej vojenskej polície a komunikujú s príslušníkmi kurdských ozbrojených jednotiek, ktorých Američania ponechali napospas osudu. V USA sa obávajú, že citlivé informácie sa môžu dostať do rúk ruských tajných služieb

Ako uvádza americký portál Military Times, v Bielom dome majú obavy, že Kurdi prezradia Rusom všetky tajomstva, ktoré im americkí vojaci poskytli v Sýrii, napríklad, niektoré taktické postupy, metódy práce americkej vojenskej rozviedky a pod. Okrem toho, Kurdi môžu prezradiť Rusom aj amerických agentov, ktorí pracujú na severe Sýrie, aj keď ich mena mohli byť zmenené.

Military Times pripomína, že Američania pomohli vytvoriť Yekineyen – kurdskú protiteroristickú jednotku, ktorá efektívne bojovala proti islamistickým ozbrojencom. Paralelne Američania zásobovali Kurdov strelnými zbraňami, protiraketovými systémami a prístrojmi nočného videnia.

Sýrske média uviedli, že americké vojenské letectvo zámerne zbombardovalo svoju bývalú základňu, nebola to žiadna chýba, ako to prezentovali niektoré média. Američania takto zlikvidovali sklady munície a vojenskej techniky a podľa mnohých odborníkov, zničili aj veci, ktoré mohli byť predmetom vojenského tajomstva. Základne v meste Manbij Američania opustili rýchlo, veľmi sa ponáhľali a nestihli vziať so sebou alebo zlikvidovať všetko, čo sa nemalo dostať do rúk „nepriateľa“.

Odeslat komentář