JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Václav Klaus st.: Hřib je hloupý a nemocný. Nebezpečnější než pandemie je snadnost mediální manipulace

ČESKO: Bývalý prezident Václav Klaus a lidé z jeho institutu tvrdí, že onemocnění covid-19 není zdravotními důsledky tak rizikové, jak je popisováno. Zároveň se domnívají, že na postupném pomíjení pandemie nemají vliv jenom restriktivní opatření vlády, ale také samotný charakter nemoci.

Nový koronavirus považují autoři prohlášení pouze za prvotního hybatele, který radikálně změnil obvyklý způsob života lidské společnosti. Vlády mnoha zemí světa podle nich omezily svobody občanů a paralyzovaly život na celém světě

„Ze společenského hlediska je daleko vážnější reakce států téměř celého světa na tuto zdravotní hrozbu, na kterou u nás do konce dubna zemřelo 0,0022 procenta našich spoluobčanů,“ tvrdí Klaus a jeho lidé v prohlášení.

Podle autorů prohlášení neprobíhá nemoc covid-19 jako jiné velké pandemie z minulosti, odchází prý bez jasných příčin. „Nedomníváme se, že lze přijmout argument, že jsou toho jedinou příčinou prováděná restriktivní opatření. Nemalý vliv má i sám charakter nemoci,“ podotkli.

Reakce na šíření nákazy prý ukázala sílu dnešního státu i nebezpečnou snadnost mediální manipulace. „Obojí považujeme pro budoucnost za nebezpečnější než samotnou pandemii. Podařilo se vyvolat strach a ten je velkým pomocníkem států v ovládání občanů,“ uvedli autoři.

Udržovat restrikce déle už podle nich není možné kvůli ekonomickým ztrátám, deficitům v rozpočtu i frustrace lidí. „Tak vysoká cena za snadno vyhlásitelné plošné karantény není přijatelná,“ stojí v prohlášení.

Klaus a jeho institut se obávají obtížné obnovy ekonomiky. Za nejnebezpečnější důsledky pandemie považují její dopady na lidskou společnost.

Budeme Čína na druhou, bojí se Klaus

V úterý večer se Klaus v rádiu Frekvence 1 vyjádřil ještě tvrději. „O tom, že koronavirus SARS-CoV-2 je, není pochyb. Že se dostane do lidského těla a že je tam identifikovaný, také ne,“ řekl Klaus. Pochybuje ovšem nad existencí jedné standardní, definovatelné nemoci covid-19. Poukázal přitom na široké spektrum příznaků a naznačil, že koronavirus způsobuje více nemocí.

„Kdybych byl předsedou vlády nebo prezidentem, také bych nějaké karantény vyhlásil,“ připustil Klaus. Nyní však nevidí, že by vláda přišla s koncepčním řešením, jak nerozvrátit ekonomiku a státní finance.

Bojí se také, že některá zavedená opatření by mohla zůstat. „Zůstane totální sledování lidstva pomocí digitálních technologií, budeme Čína na druhou,“ míní Klaus. Vadí mu přitom takzvaná chytrá karanténa.

Vláda by nyní podle něj měla provádět škrty v rozpočtu. „Zrušme všechny green dealy, zrušme podpory všem politickým neziskovkám,“ míní Klaus. Dále by zrušil i některé úřady, které by to ale byly, neuvedl. Například kulturu by v současné krizi nijak finančně nepodporoval.

Hřib je hloupý a nemocný, míní Klaus

Klaus také odmítá vyzdvihování jen amerického přínosu při osvobozování ČSR. Zdůraznil, že Američanů padlo na československém území mnohonásobně méně, než Sovětů. Pražský primátor Zdeněk Hřib je podle něj hloupý a nemocný člověk, když říká, že Sověti nenesli hlavní zásluhu na osvobození Prahy. „Já jsem si myslel, že přepisování dějin už nezažiju,“ řekl.

Odmítá i myšlenku, že by se měl v České republice pohybovat ruský agent s ricinem, který by mohl představovat hrozbu pro tři české komunální politiky. „To nemůže nikdo rozumně přemýšlející myslet vážně,“ řekl Klaus. Jde podle něj o „dětinství, které nemá obdoby“.

 

Odeslat komentář