JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vakcinačná globalistická mafia cez „svojich“ skorumpovaných politikov pritvrdzuje: Nenecháte sa očkovať? Budete si za testy platiť, oznamujú poisťovne

ČESKO: Aktuálně může každý občan získat zdarma čtyři antigenní a dva PCR testy na Covid-19. Pojišťovny ale sdělují, že by je měli platit ti, co se nechtějí očkovat. Občané se můžou očkovat zdarma, ale platit to za ně musejí pojišťovny. Korporacím se nikdy nelíbilo dávat peníze a vyjímkou tomu není ani teď. Prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich tak sdělil, že by se od proplácení testů upustit v příštích měsících. Podle něj je to pouze dočasné řešení, které je dlouhodobě neudržitelné. Vláda poskytnutím testů ale pouze reagovala na co největší možné plošné testování.

 

Ten kdo očkování odmítá, ať si testy hradí sám

Podle Fredericha totiž rozsah epidemie klesá a vakcíny jsou čím dál více dostupnější. Je to pak především levnější a efektivnější podat právě očkovací látky namísto testu. Ten kdo očkování odmítá by si měl testy hradit sám„Jestli nebudeme muset přejít na nějakou finanční spoluúčast. „Občané se mohou rozhodnout, zda absolvují očkování – které je jednoznačně méně finančně nákladné, ochrana je trvalejší a společenská bezpečnost také výrazně lepší,“ sdělil prezident Svazu zdravotních pojišťoven.

Částky které hradí pojišťovny by se prý mohly dostat až k desíti miliardám, což jsou nemalé peníze. S Frederichovým názorem souhlasí i člen předsednictva Sdružení praktických lékařů Václav Šmatlák. „Tito lidé by měli skutečně převzít díl odpovědnosti a rozhodně by se měli podílet nějak finančně, protože trošku spoléhají na to, že je ochrání okolí, které se očkovat nechá,“ sdělil médiím.

 

Částky, které proplácí pojišťovna, jsou neudržitelné

Pojišťovny se již z důvodu udržení finančního systému rozhodly, že sníží příspěvek na PCR testy. Nyní namísto 1132 korun tak již proplácí pouze 614 korun. „Jen chemie, izolace nukleové kyseliny a souprava pro provedení testu stojí kolem dvou až tří set korun.“ Sdělil molekulární biolog a jednatel společnosti Elisabeth Pharmacon Omar Šerý. Také dodal, že by se nemělo zapomínat na placení potřebných odběrových sad a na výplaty pro obsluhu, odběrového místa, laboranty nebo programátory.

 

 

Zdroj: https://zemavek.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář