Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Jednání Světového ekonomického fóra se koná každoročně ve švýcarském Davosu. Právě tam se zejména v posledním desetiletí nastiňoval budoucí světový vývoj. Letos, podobně, jako v roce 2021, se jednání davoského fóra přesunulo do virtuální podoby. Nikoho jistě neudiví, kdo se prvního dne online setkání pod vedením Klause Schwaba zúčastnil.
Globalistickým elitám tak bylo odepřeno jejich každoroční veselí ve švýcarském lyžařském středisku již druhým rokem po sobě, takže Světové ekonomické fórum v pondělí zahájilo virtuální setkání k Davoské agendě.
Virtuální summit zahájily v pondělí dvě klíčové postavy o tom, jak pandemie koronaviru utvářela svět roku 2022, projevem Si Ťin-pchinga, po němž následovala panelová diskuse s doktorem Anthonym Faucim.
V prosinci Světové ekonomické fórum, které obvykle hostí výroční setkání v lyžařském středisku Davos ve Švýcarsku, oznámilo , že kvůli omikronu se setkání bude konat online již druhý rok v řadě (už asi o měsíc dřív však tvrdili, že se bude davoské fórum konat online z bezpečnostních důvodů proto, že účastníkům bylo vyhrožováno fyzickou likvidací) .
Každoroční setkání v Davosu bylo dlouho kritizováno za nestydaté pokrytectví nad jeho proklamovaným přesvědčením týkajícím se klimatických změn a zároveň bylo vidět, jak množství soukromých tryskáčů a limuzín převážejí elity do města ve švýcarských Alpách.
Například v roce 2019 v Davosu přistálo odhadem 1 500 soukromých tryskáčů , přičemž o rok dřív v malém městě přistálo asi 1 300 tryskáčů.
Podobná kontroverze provázela nedávné klimatické setkání Organizace spojených národů COP 26 v Británii, kde se dokonce premiér Boris Johnson a princ Charles rozhodli cestovat soukromým letadlem, přestože žijí jen kousek od hostitelského města Glasgow, kam by se mohli rychle dostat i vlakem.
Kromě doktora Fauciho a Si Ťin-pchinga byli v pondělí mezi řečníky také indický premiér Narendra Modi a generální tajemník OSN Antonio Guterres.
Další významné osobnosti globálního řízení světa, jako zakladatel Microsoftu Bill Gates, generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus, nedávno zvolený německý kancléř Olaf Sholz, a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se na summitu virtuálně objeví po celý zbytek týdne.
Týdenní virtuální akce, která trvá od 17. do 21. ledna, se také zúčastní šéfové globálních průmyslových korporací a přední globální politici, kteří představí svou vizi světa.
Podle WEF se summit zaměří na body Davoské agendy, jako je „úsilí o urychlení dosažení nulových emisí, zajištění ekonomických příležitostí pozitivních pro přírodu, vytvoření kybernetické odolnosti, posílení globálních hodnotových řetězců, vybudování křehkých ekonomik. Prostřednictvím humanitárních investic by mělo dojít k překlenutí mezery ve výrobě vakcín a měla by se využít datová řešení k přípravě na další pandemii.“
Světové ekonomické fórum, vedené německým ekonomem Klausem Schwabem, bylo v popředí agendy „Velkého resetu“.
Jako součást své agendy Great Reset Schwab prosazoval myšlenku „ kapitalismu stakeholderů “. Ten si Schwab představuje jako sdílenou prosperitu a spravedlivý růst založený na udržitelné výrobě a spotřebě. To je ono dnes již chronicky známé heslo WEF – „nikdo nebude nic vlastnit, vše se bude sdílet a všichni budou šťastni“…
Schwab řekl, že ve světle koronaviru musí „svět jednat společně a rychle, aby přetvořil všechny aspekty našich společností a ekonomik“, a prohlásil, že je potřeba „ velký reset kapitalismu “.
AUTOR: Slovanka

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi