JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vďaka Matovičovi budeme platiť luxusné dôchodky Kanaďanov

SLOVENSKO: Vláda SR sa rozhodla prepustiť predkupné právo na kúpu sprivatizovaného podielu v strategickom podniku Východoslovenská energetika Holding a.s. za smiešnu sumu 35 miliónov eur, pričom zisk spoločnosti dosahoval v priemere takmer 40 miliónov eur ročne.

MATOVIČOVA VLÁDA PUSTILA DO ZAHRANIČIA ĎALŠIE ZLATÉ PRASA V CENE ELEKTRINY TAK BUDEME PLATIŤ AJ NA LUXUSNÉ DÔCHODKY KANAĎANOM

Slovenská vláda na čele s premiérm Matovičom a ministrom hospodárstva Sulíkom sa rozhodla prepustiť predkupné právo na kúpu sprivatizovaného podielu v strategickom podniku Východoslovenská energetika Holding a.s. v prospech nemeckej spoločnosti E.ON za smiešnu sumu 35 miliónov eur. Zisk spoločnosti Východoslovenská energetika Holding a.s. dosiahol pritom za posledných 5 rokov až 197 miliónov eur, t.j. v priemere takmer 40 miliónov eur ročne.

Kvôli nečinnosti vládnych politikov, kúpenej za nehorázne nízkych 35 miliónov eur, tak podiel v lukratívnej východoslovenskej strategickej spoločnosti získala nemecká firma E.ON. Upozorňujeme, že medzi najväčších akcionárov tejto spoločnosti patrí aj kanadský štátny penzijný systém Canada Pension Plan Investment Board. Slováci tak budú za distribúciu elektriny platiť (opäť) nemeckým podnikateľom a navyše financovať aj luxusný život kanadských dôchodcov!

Ľudová strana Naše Slovensko rezolútne odmieta odovzdávanie lukratívnych slovenských strategických podnikov cudzím firmám, a obzvlášť cudzím štátom a vládam! Pokiaľ budú Slováci prinútení platiť za základné životné potreby zahraničným firmám a vládam, tak Slovensko nebude nič len nesvojprávnou kolóniou. Získanie lukratívnych strategických podnikov naspäť do rúk štátu považujeme za jeden z kľúčových bodov dekolonizácie slovenského hospodárstva, bez ktorého nie je možný opätovný a najmä udržateľný rozvoj slovenskej ekonomiky. A práve teraz, počas krízy a všeobecného prepadu cien podnikov je ideálny čas realizovať takéto dlhodobo ziskové štátne investície. Peniaze na odkúpenie týchto podnikov by mohli pochádzať napríklad aj z bankového odvodu, ktorý vláda v neprospech obyčajných Slovákov zrušila.

Nezodpovedným a zradným rozhodnutím Matovičovej a Sulíkovej vlády vypustilo Slovensko zo svojho dvora ďalšie „zlaté prasa“, ktoré namiesto toho, aby financovalo zlepšenie života Slovákov bude financovať život nemeckých veľkopodnikateľov a kanadských dôchodcov. Matovič a Sulík sa týmto krokom zaradili na zoznam politikov z éry divokých privatizérov, ktorý za pár eur od západných firiem neváhali zapredať celú našu vlasť a ochudobniť tak Slovensko a všetkých jeho občanov.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář