JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ve Finsku budou plovárny ve vyhrazeném čase jen pro muslimky. Ti, kteří nesouhlasí jsou rasisti. Hygiena na posledním míste!

Podle zprávy finské televizní stanice Yle, zavedlo několik plaveckých bazénů ve Finsku návštěvní hodiny v bazénech pouze pro ženy. V nich se konají speciální kurzy zaměřené na imigranty. Snahou kurzů je, aby se tyto ženy naučily plavat.

Finská federace výuky a záchrany plavání tvrdí, že dlouhodobým cílem projektu Plavecké dovednosti pro všechny je vyškolit instruktory s imigrantským původem, aby mohli učit ostatní ve svém vlastním jazyce.

Projekt bude financován daňovými poplatníky prostřednictvím finské národní agentury pro vzdělávání.

Zpočátku jsme měli pochybnosti o tom, zda bude dostatečný zájem ze strany studentů. Výsledek byl ale skvělý a přihlásilo se mnoho zájemců,“ řekla Outi Penkkala, učitelka regionálního vzdělávacího a výcvikového konsorcia Raseko.

Gulbahar Afghánská, muslimka, která žije ve Finsku, řekla televizní stanici Yle: „Plavání žen ve stejnou dobu s muži není možné. V naší kultuře je to zakázáno“. Také řekla, že nikdy neměla možnost ve své domovské zemi plavat v bazénech.

Zatímco některé bazény umožňují ženám plavat v oblečení zvaném ‚Burkinis‘, které mají kukly, dlouhé rukávy a legíny, jiní tvrdí, že Burkinis by nemělo být dovoleno kvůli udržení hygienického standartu a bezpečnosti v bazénu. Mnoho z finských bazénů proto nedovoluje nošení šortek jako plavky.

Bazény, které zakázaly burkinis, byly obviněny z diskriminace na základě pohlaví a náboženství.

Odeslat komentář