JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ve Francii vyšla učebnice dějepisu, která naznačuje, že teroristické útoky v USA z 11. září 2001 byly „organizované CIA“!

FRANCIE: Ve Francii vyšla učebnice dějepisu, ve které naznačovaly, že teroristické útoky v USA z 11. září 2001 byly pravděpodobně „organizované CIA“.

Francouzské vydavatelství Ellipses se muselo za toto vydání ospravedlnit, zveřejnila zprávu stanice BBC.

Knihu s názvem „20. století na kartičkách „podle medializovaných informací sestavil autor Jean-Pierre Rocher, který se věnoval teroristickým útokům z 11. září. Skupina extremistů tehdy unesla čtyři letadla; se dvěma si to nasměrovali na Světové obchodní centrum v New Yorku, další na Pentagon ve Washingtonu. Poslední letadlo se zřítilo u města Shankville, pasažéři přemohli únosce a zabránili daleko větší katastrofě.

Celkově zemřely téměř tři tisíce lidí a za útoky stojí teroristé z organizace Al-Káida. Autor Rocher však v učebnici napsal, že všechno zosnovala americká Ústřední zpravodajská služba (CIA). Takové tvrzení navzdory různým dílčím informacím a neoficiálním závěrem ještě stále patří do roviny konspirační teorie. Oficiální výsledky vyšetřování totiž dodnes den nepřinesly jiný závěr.

Vydavatelstvo se ospravedlnilo a doplnilo že chybu odstraní.

Odeslat komentář