JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ve švédském Malmö se střílelo. Válka gangů a migranti

ŠVÉDSKO: Smrtelné zranění utrpěl patnáctiletý mladík, který později svým zraněním bohužel podlehl.

Ve švédském městě Malmö, kde žije asi 316 tisíc obyvatel, se ozvala střelba. Patnáctiletý mladík přišel o život. Další je zraněný. Informuje o tom server The Local s odvoláním na švédský list Sydsvenskan.

V sobotu večer se na náměstí Möllevångtorget ozvala střelba. Smrtelné zranění utrpěl patnáctiletý mladík, který později svým zraněním bohužel podlehl. Střelba se ozvala po deváté hodině večer, kdy jsou bary a restaurace plné lidí.

„Ke střelbě došlo na mimořádně rušném místě, takže se snažíme zkontaktovat všechny svědky, kteří by nám mohli sdělit jakékoli informace,“ prohlásila policejní mluvčí Katarina Rusin deníku Sydsvenskan. Útočníci přijeli na náměstí na kolech a poté, co zasáhli dva mladíky, rychle odjeli. Policie později našla nedaleko opuštěné kolo.

Jacob Björkander, který žije nedaleko náměstí, na němž se střílelo, bez obalu sdělil novinářům, co si myslí. „Je to politováníhodné, naprosto příšerné a ve všech ohledech je to špatně. Musí to skončit, už to zašlo příliš daleko. Lidé by měli vyrazit do ulic a říct, že si tohle v našem městě nepřejeme,“ rozčílil se.

Ke střelbě došlo jen chvíli poté, co v centu města ve čtvrti Kronprinsen explodovala nálož nastražená pod jedním z vozů. Švédský list spekuluje, že oba případy mohou naznačovat, že ve městě se rozhořela válka gangů, kterou se v poslední době dařilo utlumovat s pomocí sociálních programů.

VIDEO: Reportáž ruskej TV ze švédsko-muslimského města Malmö:

https://youtu.be/IuPRDKNbwUs

Odeslat komentář