JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Velení americké armády se z Německa přesune do Polska!

Velení amerických vojsk na východním křídle NATO se přesune do Polska, uvedl polský ministr národní obrany Mariusz Blaszczak v Polském rádiu.

Spojené státy a Polsko nedávno podepsaly společné prohlášení o vojenské spolupráci. Dokument uvádí, že strany potvrdily plánovaný nárůst počtu amerických vojáků v Polsku o tisíc lidí ze současných 4,5 tisíce.
Strany se také dohodly na místech v Polsku, kde se plánuje rozmístění americké jednotky. Poznaň je mimo jiné identifikována jako umístění velitelství divizního velení a podpůrné skupiny americké armády.

„To znamená, že z Poznani bude americký velitel, generál, vést americké síly v Polsku i v naší části Evropy, to znamená na východním křídle,“ řekl Blaszczak.

Podle něj „to znamená, že v Polsku bude vysoký vojenský institut“. „Americké síly nebudou ovládány z Německa, jako dosud, ale z Polska,“ dodal Blaszczak.

Není ale od věci připomenout varování Moskvy, že pokud se Polsko stane platformou možného ohrožení Ruska, tak se stane cílem ruských zbraní.

prvnizpravy.cz, polskieradio24.pl

Odeslat komentář