JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Veľká Británia odmietla vydať Venezuele zlato, ktoré mala uložené v Londýnskej banke. Sprostá krádež. Ľuboš Blaha: Už rozumiete, prečo sme chceli slovenské zlato dostať z Londýna späť na Slovensko?

Ľuboš Blaha: Už rozumiete, prečo sme chceli slovenské zlato dostať z Londýna späť na Slovensko? Už rozumiete, prečo na tom trval Robert Fico?

Prituhuje. Veľká Británia odmietla Venezuele vydať jednu miliardu dolárov v zlate, ktoré má uložené v londýnskej banke. Jedna obyčajná lúpež. No s nedozernými dôsledkami pre svet.

1. Charta OSN sa týmto pádom mení na zdrap papiera – malé národy sú od tejto chvíle oficiálne iba kolóniami bohatých západných mocností.

2. Už rozumiete, prečo sme chceli slovenské zlato dostať z Londýna späť na Slovensko? Už rozumiete, prečo na tom trval Robert Fico?

3. Aké existujú vo svete garancie národnej suverenity, keď vám západné banky môžu odmietnuť vydať vaše národné úspory?

4. Oni môžu vyhladovať celý národ – dnes Venezuela, zajtra iný štát. A jedného dňa Slovensko – ak nebudeme poslúchať. Vitajte v slobode a demokracii.

5. Británia je zjavne presvedčená, že Venezuela je jej kolóniou a že Londýn má právo určovať, kto je a kto nie je oprávnený Venezuelu zastupovať. Čo je to, ak nie arogancia, šovinizmus a imperializmus?

6. Ako hovorieval Hugo Chávez – štát, ktorý má na čele nevolenú kráľovnú, ide poučovať iných, kto im má vládnuť. To je na smiech.

7. Štát, ktorý po stáročia masakroval, zotročoval a vykorisťoval väčšinu planéty… Znivočená Afrika, znivočená Ázia… Kvôli britskému imperializmu umierali milióny.

8. A títo dnes idú poučovať Venezuelu? A odopierať im ich národné bohatstvo? Ale tyranom v Saudskej Arábii budú veselo predávať zbrane, aby vraždili deti v Jemene. Do očí bijúca nespravodlivosť.

9. Zlato patrí Venezuele, bodka. A Británia ho ukradla. Toto je dva milimetre od vyhlásenia vojny. V povojnovej ére ide o jedno z najotrasnejších porušení medzinárodného práva a Korčok je ticho.

10. Korčokovi a Matovičovi je zjavne jedno, že týmto sa aj sama existencia Slovenskej republiky stáva neistou – veď nikdy nevieme, ako rozhodnú v Londýne či Washingtone.

11. Toto nie je o Venezuele, toto je o všetkých menších štátoch. Bez medzinárodného práva neprežijeme.

12. Bez rešpektu k národnej nezávislosti je ohrozené všetko, čo sa vybojovalo v druhej svetovej vojne a krátko po nej v bojoch za národné oslobodenie bývalých kolónií.

13. Okamžite by sme mali z Londýna zobrať naše zlato, kým nám ho neukradnú ako Venezuele. Okamžite.

14. A okamžite by sme mali protestovať proti porušeniu princípu národnej suverenity. Keď si ticho, keď iným berú slobodu, aj iní budú ticho, keď budú brať slobodu tebe.

15. Je jedno, či sme ľavičiari či pravičiari, tu ide o štátnosť, preboha! Pán minister Korčok, spamätajte sa, ukážte, že máte v sebe aspoň štipku vlastenectva a konajte!

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 3. júla 2020.

Odeslat komentář