JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Veľké sklamanie z americkej PVO rieši India kúpou ruských S-400

Neúspechy americkej PVO založenej na predražených raketách Patriot majú negatívne dôsledky pre USA na celom svete

India, ktorá sa rozhodla kúpiť od Ruska systém PVO S-400 v sume 5,43 miliardy USD, nemilo prekvapila Američanov a americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo na návšteve Indie odrádzal ešte v poslednej chvíli Indov od kúpy ruského systému. Indovia však uviedli, že od zmluvy neodstúpia a dohodli s Rusmi platbu zálohy a následné všetky finančné kroky súvisiace s kontraktom.

Iránske drony, ktoré nedokázali americké patrioty v Saudskej Arábii zneškodniť, výraznejšie ovplyvňujú aj vývoj na Blízkom východe. Čoraz viac štátov si uvedomuje americké problémy. Dosiaľ si mnohé krajiny na Blízkom východe netrúfajú otvorene vystúpiť proti Američanom a nasledovať tak príklad Turecka a Indie, takže kúpa systémov S-400 ešte nie je na programe dňa.

Prvé kroky smerom k ruským zbraniam sa už ale urobili, Egypt nakúpil moderné ruské lietadlá, tanky i vrtuľníky, Rusi uviedli, že bližšie nešpecifikovaní záujemci o ruské radarové systémy prejavili svoj záujem o moderný ruský radar Rezonans NE, ktorý dokáže sledovať až 500 cieľov, vrátane malých dronov a rakiet. Rusi predpokladajú, že kontrakty s predajom moderného radaru Rezonans uskutočnia v najbližších dvoch rokoch.

Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že záujemcovia, ktorí kúpia ruské radary, kúpia v ďalšom kroku aj ruské systémy PVO.

Odeslat komentář