JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Venezuela byla nucena vytvořit zvláštní jednotku proti teroristickým operacím největšího světového teroristu – USA

VENEZUELA: Prezident Nicolás Maduro v úterý oznámil, že Venezuela právě vytvořila „komando zvláštních operací“, jehož úkolem je čelit možným podvratným akcím Spojených států na území Venezuely.

Maduro informoval o vytvoření tohoto komanda, jehož činnost bude koordinovat prezident, během videokonference vysílané venezuelskou vládní televizí. „Nová jednotka bude mít schopnost jednat kdekoli v zemi v reálném čase 24 hodin denně,“ uvedl prezident Maduro.
Podle Madura dal prezident Spojených států Donald Trump zelenou „aby se CIA zapojila do tajných teroristických akcí proti Venezuele“. Takové americké akce by se zaměřily na „ropné, elektrické, vojenské a volební cíle“ na venezuelském území, uvedl Nicolás Maduro. „Už jsme zajali agenta, který se přiznal,“ řekl.

11. září oznámil Nicolás Maduro zatčení amerického občana identifikovaného jako Matthew John Heath, kterého označil jako „špiona“. Tento Američan je venezuelským soudcem obviněn z „terorismu“, plánoval útoky na ropná a elektrická zařízení. V srpnu byli dva další Američané, Luke Alexander Denman a Airan Berry, odsouzeni ve Venezuele na 20 let vězení za terorismus. Byli zejména uznáni vinnými z neúspěšného ozbrojeného vpádu na venezuelské území v květnu.

Během své videokonference Maduro vyzval bolívarovskou milici, aby byla ve „vysoké pohotovosti“, aby mohla čelit možným zápletkám. Bolívarovská milice je orgán, který zahrnuje 4,5 milionu civilistů napojených na venezuelskou armádu, považovanou za hlavní podporu režimu.

Caracas často obviňuje Washington ze spiknutí s cílem svrhnout „chavismus“. USA otevřeně chtějí pád Nicoláse Madura, kterého označují za diktátora, a uvalují na Venezuelu řadu sankcí. Americký sekretariát ministerstva financí v úterý oznámil přijetí sankcí – zejména zmrazení aktiv – proti pěti venezuelským politikům. Washington je obviňuje ze „spoluúčasti“ spolu s prezidentem Madurem na „manipulaci“ procesu vedoucího k příštím parlamentním volbám, které se budou konat 6. prosince.

Nicolás Maduro okamžitě odsoudil tyto sankce, které ve svém projevu popsal jako „opatření vydírání, vydírání a pronásledování typická pro mafii a ne pro vládu slušné země“.

Překlad: prvnizpravy.cz
Zdroj: https://www.lefigaro.fr

Odeslat komentář