JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VIDEO: Kočnerova nahrávka návštevy Počiatka u Trnku, dôkazy jasnej korupcie!

SLOVENSKO: Ján Počiatek v tejto nahrávke opisuje aj to, ako žúroval na stretnutí európskych ministrov financií a ako opitý jedol kebab, grgal a smrdel.

Už pred nejakým časom prenikli na verejnosť krátke video úryvky z kancelárie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

V jednom videu je jasne vidieť, ako do kancelárie Trnku Kočner nainštaloval skrytú kameru, v inom si môžeme vypočuť, ako sa Trnka s Počiatkom rozprávajú o spore Tiposu s firmou Lemikon či emisnej kauze.

Kočnerova šperkovnica je pojem, kvôli ktorému Národná kriminálna agentúra vo štvrtok zadržala Dobroslava Trnku – bývalého generálneho prokurátora, ktorý je dnes obvinený okrem marenia spravodlivosti už aj zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Druhé obvinenie vraj súvisí s videom, ktoré zaznamenáva, ako sa Trnka v čase výkonu funkcie baví s vtedajším ministrom za Smer Jánom Počiatkom o korupcii.

Smrdel a grgal

Na verejnosť sa dnes dostalo už aj kompletne celé nezostrihané video, ktoré zaznamenáva približne 40-minútovú návštevu Počiatka u Trnku. Niekoľko úryvkov už bolo zverejnených dávnejšie.

V kancelárii fajčia, už ráno sa ponúkajú alkoholom a Počiatek Trnkovi rozpráva, ako opitý jedol kebab. Hovorí aj o stretnutí európskych ministrov financií, s ktorými žúroval do rána a potom mu bolo zle, smrdel a grgal.

Pred odchodom ešte poobdivovali Trnkov obraz a Počiatek mu povedal o „úplnom feťákovi,“ ktorý namaľoval motív s názvom Gemerské Dievčence a zakomponoval do neho Batmana.

Okrem kauzy Tipos, kvôli ktorej prišlo Slovensko o 400 miliónov korún (približne 13 miliónov eur) hovoril exminister rezortu financií Trnkovi aj o ďalších podozrivých obchodoch strán vtedajšej koalície. Prezrádza mu, ako vtedajší predseda SNS Ján Slota a jeho ľudia obrali štát o dve miliardy korún v kauze emisných kvót.

Počiatek problém nevidí, v súvislosti s nahrávkou z Kočnerovej šperkovnice vypovedal ako svedok

Počiatek ešte v decembri v tomto prípade vypovedal ako svedok, momentálne už však nechcel odpovedať na otázky novinárov o tom, kde sa zdržiava. Vie sa o jeho vile vo Francúzsku.

„Od generálneho prokurátora som chcel len to, aby verejnosti zrozumiteľne vysvetlil, že až zmenou zákona nadobudol novú kľúčovú právomoc a jasne povedal, že pred novelou Občiansko súdneho poriadku jeho mimoriadne dovolanie nemalo odkladný účinok na právoplatný a vykonateľný rozsudok,“ zľahčoval Počiatek svoje reči na videozázname pre SME.

Šperkovnicu spomínal aj Tóth

Peter Tóth vo svojej výpovedi počas procesu v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka tento týždeň hovoril aj o šperkovnici na nahrávanie videí, ktorú vraj dal vyrobiť pre Kočnera.

Tvrdí, že asi v roku 2004 mu Kočner povedal, že chce mať kamuflované zariadenie, ktoré dokáže nahrávať obraz a zvuk. Tóth mu zadovážil šperkovnicu, tú mu Kočner po čase vrátil na opravu. Pri oprave podľa Tótha boli v šperkovnici nájdené intímne zábery Kočnera s dámou, ktorú nechcel menovať pred súdom.

Dnes už vieme, že Kočner použil túto šperkovnicu aj na iné účely. Umiestnil ju v kancelárii bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Zatiaľ sa nevie, či existujú aj ďalšie nahrávky vysokopostavených osôb v Trnkovej kancelárii.

SME zverejnili na YouTube celé nezostrihané video zo „šperkovnice“, ktorú spomínal vo svojej výpovedi aj exsiskár Peter Tóth. Video denníku SME poskytlo Investigatívne centrum Jána Kuciaka:

Odeslat komentář