JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VIDEO: Matovič sa vyhráža Slovákom, že ak nebudú nosiť rúška, polícia im bude rozdávať pokuty bez napomenutia

SLOVENSKO: Premiér Igor Matovič (OĽaNO) oznámil v Rádiu Expres, že dodržiavanie opatrení bude kontrolovať polícia a bude udeľovať pokuty bez napomenutia

Na Slovensku bude od utorka (13. 10.) platiť zákaz zhromažďovania sa viac ako šesť ľudí. Výnimkou sú osoby žijúce v jednej domácnosti. Rozhodla o tom v pondelok vláda SR. Dôvodom je zhoršenie pandémie nového koronavírusu v krajine.

„Uvedomujeme si, že v tejto situácii je veľmi nevyhnutné obmedziť mobilitu a socializáciu ľudí na miestach, kde to nie je nevyhnutné,“ skonštatoval po nedeľnom (11. 10.) rokovaní ústredného krízového štábu minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Pracujúcim a študentom sa má podľa neho umožniť chodiť do práce a do školy, avšak všetky ostatné činnosti sa musia obmedziť na úplné minimum.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) oznámil v Rádiu Expres, že dodržiavanie opatrení bude kontrolovať polícia a bude udeľovať pokuty bez napomenutia. Za nenosenie rúška dnes hrozí až tisíceurová pokuta.

V čase aktuálne vyhláseného núdzového stavu pre druhú vlnu pandémie môže vláda v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť či zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať, či zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním. Opatrením nie je dotknutá právomoc Úradu verejného zdravotníctva regulovať konanie hromadných podujatí, a to obmedziť či zákazať ich.

Na Slovensku sa v nedeľu prijali prísnejšie opatrenia v dôsledku výrazného nárastu počtu nakazených novým koronavírusom. Od pondelka prechádzajú stredné školy na dištančnú výučbu.

Od štvrtka (15. 10.) majú začať platiť opatrenia ako povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri, zákaz hromadných podujatí, reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná len v exteriéri. Zatvoria sa fitnescentrá, wellness zariadenia, akvaparky, kúpaliská či sauny.

Obchody s potravinami a drogériou budú musieť vymedziť čas nákupu pre seniorov. Obmedzí sa aj počet ľudí v obchodoch a nákupných centrách.

Prísnejšie opatrenia budú podľa premiéra Matoviča platiť, kým sa sedemdňový kĺzavý medián nezníži pod 500. Zároveň upozornil, že Slovensko sa momentálne snaží zatiahnuť poslednú záchrannú brzdu. Ak nezafunguje, krajinu podľa predsedu vlády čaká lockdown ako v Izraeli.

Premiér tiež priblížil, že aktuálne je nakazených 700 lekárov a sestier. K téme premorenia dodal, že to nie je správna cesta, ale „slepá ulička“. Upozorňuje tiež, že do pár týždňov bude narastať počet hospitalizovaných a úmrtí, keďže sú posunuté v čase.

Zdroj: https://www.infovojna.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář