JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VIDEO: Přepisování historie už i v Evropském parlamentu a čeští a slovenští europoslanci jsou zase u toho! Polsko okupovalo od roku 1921 část Ukrajiny a Běloruska, dokud Sovětská armáda území od polské okupace neosvobodila! Proč vám politici tají Curzonovu demarkační linii a proč Polsko tají, že Sovětská armáda osvobodila dva národy od polské okupace v roce 1939? Polsko nemělo v roce 1938 obsazené jenom české Těšínsko, bylo to daleko horší!

Přepisování historie už dorazilo i do Bruselu a do Evropského parlamentu. Evropský parlament dne 18. září 2019 projednal v plénu návrh usnesení s názvem “Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy” a v tomto usnesení [1] se píšou takové neuvěřitelné věci, které si v ničem nezadají s podobnými usneseními, se kterými se v Evropě v poslední době roztrhl pytel. Nachází se v něm jak výzva proti projevům antisemitismu, tak i propaganda proti Rusku a Sovětskému svazu.

Předkladateli usnesení jsou i čeští a slovenští europoslanci, namátkou třeba Ondřej Kovařík (Hnutí ANO, Česko), Michal Šimečka (Progresívne Slovensko), Ivan Štefanec (KDU, Slovensko), Vladimír Bilčík (SPOLU, Slovensko). Návrh tohoto evropského usnesení pochází z iniciativy polských europoslanců, kterých je pod návrhem podepsáno nejvíce a narativ usnesení je plný nehorázných lží a překrucování historie takovým způsobem, že Polsko začíná připomínat ve svých fašizačních trendech zemi, která trpí nějakým mindrákem.

Polská okupace českého Těšínska, 5. října 1938.

V usnesení se píše, že v podstatě II. světovou válku rozpoutal vedle Německa i Sovětský svaz. Moskva prý podepsala pakt Molotov-Ribbentrop, potom prý napadla Finsko, a to vše prý znamená, že Sovětský svaz má podíl na vzniku II. sv. války. Polští europoslanci mají zřejmě občany evropských zemí za debily, protože jinak si ani nelze vysvětlit, že takovéto usnesení se mohlo vůbec v EU parlamentu objevit. Každý přece ví, že pokud jde o Finsko, to se připojilo za II. sv. války na stranu nacistického Německa s cílem získání území na Sovětském svazu včetně Leningradu, takže vytahování tohoto špinavého finského prádla v EU parlamentu je hodně odvážné.  Jenže, Poláci tím asi chtějí něco přikrýt, aby to nevyplavalo na povrch.

Polsko okupovalo Ukrajinu a Bělorusko i po skončení I. sv. války v rozporu s mezinárodními úmluvami ve Versailles

Polsko totiž od roku 1921 okupovalo velkou část západní Ukrajiny a Bělorusko, a to v rozporu s mezinárodními dohodami dojednanými ve Versailles po skončení I. sv. války. Polsko se mělo po I. sv. válce z Ukrajiny a Běloruska stáhnout do hranic vytyčených tzv. Curzonovou demarkační linií. Ta byla narýsována a vytyčena v roce 1919 britským ministrem zahraničí Lordem Georgem Curzonem. Polsko však tuto dohodu ignorovalo a vítězné mocnosti nechtěly proti Polsku zasáhnout silou, protože v té době měly France a Velká Británie úplně jiné plány s Polskem, které se mělo stát blokační silou pro poražené Německo a také pro Rudou armádu na východě. Polsko tak oficiálně v roce 1921 provedlo anexi západní Ukrajiny a Běloruska, v rozporu se smlouvami podepsanými ve Versailles.

Curzonova demarkační linie z roku 1919 a porovnání s rokem 1947.

Sovětský svaz polskou anexi těchto území nikdy neuznal a odvolával se na vytyčenou Curzonovu demarkační linii z roku 1919. Polsko okupovalo tato území až do 17. září 1939, kdy Rudá armáda už nadále nehodlala tolerovat toto chování a polské okupanty z Ukrajiny a Běloruska vytlačila. Lidé vítali Rudou armádu jako osvoboditele. Sovětský svaz tento svůj postup oznámil Berlínu dopředu v tzv. smlouvě Molotov-Ribbentrop, aby Německo nepovažovalo postup Rudé armády na Curzonovu linii z východu za zahájení útoku do Evropy a na Německo. Sovětská armáda osvobodila území Ukrajiny a Běloruska do polské okupace a zastavila se přesně na Curzonově demarkační linii vytyčené už v roce 1919 britským ministrem zahraničí.

Curzonova demarkační linie jako zakázané téma a bílé místo v učebnicích historie
Lord George Curzon, ministr zahraničí Velké Británie, 1919.

Dodnes je pojem “Curzonova demarkační linie” cenzurován a vymazáván ze školních učebnic v Evropě, protože by se ukázalo, že Polsko bylo zemí, která okupovala dvě sousední země na východě a teprve Rudá armáda tyto dvě země osvobodila a polské okupanty vyhnala. Poláci to dodnes nerozdýchali a nenávidí Stalina za tento krok do morku kosti. Josif Stalin totiž v roce 1939 ukončil imperiální polské ambice v Evropě, které se projevily už o rok dříve na podzim roku 1938, když polská armáda zahájila okupaci českého Těšínska.

Mnoho českých občanů si myslí, že šlo o nějaký výstřelek polské vlády, nějaký omyl, že to tak Poláci asi nemysleli. Jenže, to je sakra omyl, protože Polsko od roku 1921 okupovalo velké části Ukrajiny a Běloruska.

Naše redakce se dnes obrátila na několik učitelů dějepisu s dotazem, jestli v českých učebnicích dějepisu se nachází informace o Curzonově demarkační linii a o polské okupaci Ukrajiny a Běloruska od roku 1921 do roku 1939, ale odpovědí nám bylo, že nic takového v učebnicích v ČR není. To nás vůbec nepřekvapuje, protože tím by padlo v očích veřejnosti ono kouzlo smlouvy Molotov-Ribbentrop, které je používáno jako klacek, ani ne tak na Sovětský svaz, jako spíš na současné Rusko, paradoxně.

Takže, pokud někde uvidíte mladé aktivisty na diskusích, kde budou křičet o tom, že Sovětský svaz podepsal s Německem smlouvu o rozdělení Polska mezi sebe, tak jim dejte odkaz na tento náš článek. To tajemství, proč Poláci o tomto nechtějí mluvit, spočívá v tom, že Sovětský svaz podpisem smlouvy Molotov-Ribbentrop si nemohl s Německem rozdělit polské území, protože ty oblasti Ukrajiny a Běloruska byly pod polskou okupací a Polsku nikdy nepatřily podle mezinárodního práva! To je to největší tajemství, kterého se Poláci bojí, že by se o něm začalo mluvit nahlas.

Polsko nedokáže odpustit Rusku, že je Stalin vytlačil z Ukrajiny a Běloruska

A přesně takhle se přepisuje historie, kdy se z okupanta stane oběť. Poláci mi připomínají Židy v Izraeli, ale opravdu fest. Nejprve Poláci provádí imperiální politiku a okupují sousední země, ale když někdo silný na ně udeří a vyžene je z okupovaných území, začnou křičet a řvát, že čelí genocidě, holokaustu, útoku a bezpráví. V Polsku žilo mnoho Židů před II. sv. válkou, ale dnešní polská vláda je prolezlá Chazary natolik, že to nevěští nic dobrého. První co udělali v Polsku, tak přepsali školní učebnice a zbourali pomníky osvoboditelů, Rudé armády.

Rozmístění amerických a aliančních základen v Polsku, současný stav. Na všechny tyto lokace jsou zamířený ruské balistické rakety.

Sovětských vojáků padlo při osvobozování Polska a koncentračních táborů na jeho území přes 600 000.  Poláci dnes místo vděku nenávidí Rusy za to, že Stalin ukončil jejich okupaci na Ukrajině a v Bělorusku a od té doby Polsko ne a ne se znovu rozrůst a zvětšit. Jedinou šancí pro ně je oprášení starého polského plánu na Trojmoří, který se zalíbil americkým neoconům. Poláci si myslí, že když se podaří věci dotáhnout, mohlo by NATO vyhnat Rusy z Kaliningradu, po kterém Polsko touží, v minulosti se jednalo o polský Královec, který ale vůbec nemá polský původ, nýbrž český, protože město založili v roce 1255 oddíly Křižáků na počest českého krále Přemysla Otakara II.

Varšava chce válku s Ruskem tak moc, že se jí to může splnit a Polsko shoří v termonukleárním ohni

Polští generálové jsou ochotni poslat svůj národ do války proti Rusku. Na území Polska budou do konce roku 2022 rozmístěny americké rakety středního doletu namířené proti Rusku. Moskva na to již dopředu reagovala a rozmístila balistické rakety v Kaliningradu, které míří na 85 polských měst, přehrad, elektráren. Americký generál Jeffrey Harrigian minulé úterý přilil olej do ohně když prohlásil [2], že Američané by smetli kaliningradskou protivzdušnou obranu jediným šmahem. Moskva na to zareagovala, že jde o vyhrožování a zastrašování. Toto pouze ukazuje na to, že Polsko ve spolupráci s americkou armádou provokuje Rusko, aby bylo jako první vyprovokováno k úderu.

Dobový výstřižek, český tisk o obsazení Těšínska.

Je jasné, že tak naivní ruská armáda není, ale systém provokací se může stupňovat až do takové míry, že jednoho dne v Moskvě nebudou vědět, jestli jde o provokaci, nebo už o konkrétní úder NATO proti Rusku. V tom spočívá velké nebezpečí. Čím déle provokace pokračují, tím více se stávají rutinou pro ruskou armádu a klesá ostražitost. Poláci se rozhodli jít do války proti Rusku a jejich země shoří v jaderném ohni a polovina území bude pod vodou Baltského moře. Tato vize z jedné iterací planety není nijak přehnaná, protože jestli některou ze zemí z EU lze dnes označit za nejvíce zfašizovanou a ovládanou jestřáby, je to právě Polsko.

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

Odeslat komentář