JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VIDEO: Sudca Stieranka odsúdením Rostasa v mene Slovenskej republiky odsúdil Slovenskú republiku a slovenský národ

SLOVENSKO: Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR, exminister spravodlivosti a líder strany Vlasť analyzoval v InfoVojne genézu toho, ako došlo k odsúdeniu z extrémizmu v prípade šéfredaktora Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa a exposlanca za ĽSNS Milana Mazureka.

Štefan Harabin v úvode relácie pripomenul, že bývalý poslanec ĽSNS Milan Mazurek ho pred časom obvinil z toho, že práve on je zodpovedný z prijatia novely protiextrémistického zákona. V tejto súvislosti uviedol, že Mazurekovi nemožno nič vyčítať, lebo týmto zákonodarným procesom prípravy zákona a ďalším súvislostiam nerozumie. Viac sa dozviete vo videu na konci článku.

Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a líder strany Vlasť ďalej analyzoval genézu toho, ako došlo k odsúdeniu z extrémizmu v prípade šéfredaktora Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa, ako aj spomínaného exposlanca za ĽSNS Milana Mazureka.

„Problém je v špeciálnom súde a nie v skutkových podstatách trestných činov, pretože my potrebujeme, ak chceme chrániť Slovenskú republiku, trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia aj trestný čin extrémizmu,“ vysvetlil Harabin a uviedol príklad maďarských futbalových fanúšikov, ktorí hanobili štátne symboly SR.

Vznik Špecializovaného súdu prirovnal Harabin k špeciálnemu súdu, ktorý vznikol za vlády Adolfa Hitlera

„To je Hitlerovský súd a toto je celý problém. V stíhaní Mazureka a v stíhaní Rostasa. Nie tieto bludy, ktoré tu Mazurek tliachal, pretože my keď sme zodpovední ľudia a predstavitelia štátu, musíme mať v trestnom zákone aj také skutkové podstaty. Problém však nie je v skutkových podstatách. Problém je v tom, že slniečkári a ultraliberálni sudcovia na špagátiku Sorosa ovládli cez Fica, Kaliňáka, Lipšica a Žitňanskú špeciánu prokuratúru a špeciálny súd. V tom je problém,“ vysvetlil Harabin v relácii Informačná Vojna a dodal, že v iných štátoch V4 o podobných trestných činoch rozhodujú bežní sudcovia a nie špeciálni.

Harabin už v roku 2008, keď bol ministrom spravodlivosti upozorňoval na tento problém. „Mussolini a Hitler zriadili špeciálny súd, lebo v Nemecku bolo 16-tisíc sudcov a Hitler vo svojich myšlienkach povedal, že musí zriadiť ŠS, pretože 16 sudcov ľahšie ovplyvní než 16-tisíc,“ vyhlásil Harabin a ešte ako šéf rezortu spravodlivosti tak prirovnal pezinský súd k ríšskemu z čias fašistického Nemecka.

Harabin pred takmer 12 rokmi uviedol, že Špeciálny súd nemá taký atribút nezávislosti ako požaduje štrasburský súd a jeho nestrannosť popiera i fakt, že špeciálnych sudcov volili politici. Ak sa porovnávame s krajinami Európskej únie – kde ešte majú Špeciálny súd? V krajinách ako Španielsko, ale tam je terorizmus – baskická teroristická organizácia ETA,“ vyhlásil v roku 2008.

V prípade procesu s Rostasom poukázal na viaceré hrubé procesné chyby.

Upozornil taktiež na dvojaký meter v prístupe špeciálneho prokurátora Tomáša Honza, ktorý v prípade trestného činu hanobenia národa nestíhal novinára Arpáda Soltésza. Ten sa vyjadril o Slovákoch ako čvarge.

Bývalý minister spravodlivosti vysvetlil, že proces, ktorý nastal dosadením ultraliberálnych sudcov na Špecializovaný súd sa zavŕšil dosadením ďalších politicky poslušných sudcov na Ústavný súd SR, ktorých odobrili mimovládne organizácie.

Viac sa dozviete vo videu relácie Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom a Štefanom Harabinom:

Odeslat komentář