JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Víkendová taneční technopárty v německém Frankfurtu se změnila v brutální nepokoje, které dosáhly novou úroveň násilí ze strany migrantů a ultralevicových aktivistů. Dav zasypal policisty kameny a lahvemi

NĚMECKO: Víkendová taneční technopárty v německém Frankfurtu se změnila v nepokoje. Policisté se snažili rozehnat potyčku, při které se zranil jeden muž. Přihlížející dav lidí na ně ale zaútočil kameny a lahvemi. Policie nakonec zadržela devětatřicet lidí, většina z nich měla zahraniční původ.

Frankfurtské náměstí Opernplatz se po uzavření barů a klubů kvůli obávám z šíření koronaviru stalo oblíbeným místem pro letní víkendové párty. Německá média tato shromáždění nazvala „koronavirové párty“.

V sobotu v noci se ve Frankfurtu odehrávala technopárty, které se zúčastnilo asi 3 000 lidí. Ve tři hodiny ráno došlo ke střetu mezi dvěma skupinkami jejich účastníků, po které jeden muž zůstal ležet zakrvácený na zemi. Policisté mu chtěli pomoci, účastníci párty se ale obrátili proti nim.

Dav asi 500 až 800 lidí začal na policisty házet lahve a kameny. Když nějaká láhev policistu zasáhla, reagovali účastníci párty se smíchem a potleskem. Podle serveru Deutsche Welle účastníci též skandovali ACAB (All cops are bastards – „Všichni policisté jsou bastardi“).

Pět policistů utrpělo zranění, strážci zákona zadrželi 39 lidí. Až na jednu ženu šlo o muže ve věku 17 až 23 let. Podle policie většina zadržených byla zahraničního původu.

„Šokuje mě, že policisté se stanou terčem útoku, když chtějí někomu pomoci,“ prohlásil šéf frankfurtské bezpečnosti Markus Frank. „Tohle je nová úroveň násilí,“ dodal. Na pondělí svolal bezpečnostní konferenci, která má najít řešení problému nočních násilností.

Starosta Frankfurtu Peter Feldmann vyzval k posílení policie na místech, kde se odehrávají večerní párty. Podle policejního šéfa Gerharda Bereswilla nemá smysl blokovat shromáždění na Opernplatzu, protože by se večerní akce pouze přesunuly na další místa.

K událostech ve Frankfurtu došlo nedlouho po červencových nepokojích ve Stuttgartu, kde se dav lidí střel s německou policí a zničil několik obchodů. I ve Stuttgartu zaznívala protipolicejní hesla.

Podle Bereswilla násilí proti polici přímo souvisí s protesty proti policejní brutalitě a rasismu v USA, které vyvolala smrt černocha George Floyda. „Německá policie je falešně srovnávána s americkou policií,“ odmítl policejní šéf nařčení, že i německá policie se dopouští rasistické diskriminace.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář