JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vlastenecké Noviny: Miloš Zeman jmenoval nové generály. Blbeček Koudelka z BIS opět ostrouhal

Prezident České republiky Miloš Zeman v pondělí jmenoval nové generály. Učinil tak u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. Informováno o tom bylo v tiskové zprávě Pražského hradu.

Jak se píše v tiskové zprávě, jmenoval prezident celkem sedm vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů České republiky do generálních hodností.

Do hodnosti brigádního generála byl jmenován plukovník gšt. Ing. Vratislav Beran, ředitel Agentury personalistiky Armády České republiky, dále plukovník gšt. Ing. Miroslav Feix, M.S., velitel Kybernetických sil a informačních operací Armády České republiky a plukovník gšt. Mgr. Aleš Knížek, ředitel Vojenského historického ústavu.

Do hodnosti generálporučíka byl jmenován generálmajor Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky.

Prezident se rozhodl jmenovat i plukovníka Mgr. Bc. Luďka Procházku, ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, a to do hodnosti brigádního generála. Do stejné hodnosti jmenoval Miloš Zeman i plukovníka Ing. Leoše Tržila, MBA, ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a plukovníka JUDr. Bc. Radima Dragouna, Ph.D., ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Šéf BIS Michal Koudelka opět nebyl jmenován Milošem Zemanem do hodnosti generála. Své důvody na nejmenování prezident dnes nekomentoval. Zeman se však nejednou kriticky vyjadřoval na stranu BIS. Například jejich výroční zprávu, ve které varovala tajná služba před ruskými a čínskými agenty, označil prezident za „plácání“. Koudelku rovněž označil za člověka, který však není na svém místě.

Odeslat komentář