JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Voice of Europe: Rostoucí počet žen se zmrzačenými pohlavními orgány na berlínských klinikách

NĚMECKO: Dovezení obrovského počtu migrantů z oblastí, kde převládá primitivní kultura, s sebou do Německa přineslo barbarský zvyk ženské obřízky.

Celosvětově se oběťmi tohoto krutého zvyku stalo asi 200 milionů žen. Kromě jiných krutých a nelidských zvyků, jako žehlení prsou , se ženská obřízka praktikuje v Africe a některých zemích Středního východu.

V období od září 2018 do září 2019 se v Německu počet žen léčených na následky ženské obřízky značně zvýšil. Během tohoto období byla ženská obřízka určena jako hlavní diagnóza v 176 případech, podle informací zveřejněných na požádání parlamentní skupiny AFD. V roce 2016 bylo takových případů jen 12 a v roce 2017 jejich počet klesl na 6.

Senát věří, že počet případů roste kvůli migraci z afrických a některých arabských zemí, kde je ženská obřízka dost rozšířená, informují německé noviny Die Welt .

“Kvůli imigraci z oblastí, kde je rozšířená ženská obřízka, se domníváme, že poradenství, vzdělávání a lékařská péče jsou stále zásadnější.”

Kvůli tomuto problému bude v létě zřízen koordinační úřad, který bude mít na starosti rozšíření vzdělávání, poradenství a lékařské péče pro ženy s obřízkou.

Berlín chce, aby učitelé a vychovatelé, kteří jsou v kontaktu s dívkami ohroženými tímto zvykem, zvyšovali povědomí o významu fyzické integrity dívek v komunitách imigrantů.

Odhaduje se, že v Německu žije momentálně asi 70 000 žen, které podstoupily ženskou obřízku. Dalším asi 17 700 dívkám, zejména ve velkoměstech jako Berlín, momentálně hrozí podstoupení tohoto barbarského zákroku, což je téměř dvojnásobný počet oproti roku 2017.

COM

Překlad: pravyprostor.cz

Odeslat komentář