JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vojenskí experti z Pentagonu vymenovali štáty, ktoré žiadna armáda nemôže dobyť

USA: Vojenskí experti Pentagonu analyzovali obranné schopnosti rôznych štátov sveta a dospeli k záveru, že na svete existuje niekoľko krajín, ktoré žiadna armáda nemôže dobyť. Dôvody sú pomerne jednoduché: veľké územia a obyvateľstvo, ako aj hospodárstvo, ktoré dokáže rýchlo mobilizovať svoje zdroje na ochranu. V takýchto podmienkach nepomôže dokonca ani najsilnejšia útočná operácia.

Vedúcimi predstaviteľmi analýzy boli Rusko, India, USA a Čína. Všetky majú rôzne kritériá, ktoré znemožňujú silovú operáciu. V Číne a Indii je rozhodujúcim faktorom predovšetkým obrovská populácia. Mobilizačný zdroj je jednoducho nevyčerpateľný.

V Rusku existujú ďalšie kritériá: obrovské, tvrdé územie a mentalita. História už ukázala, že Rusi bojujú až do posledného konca. V Spojených štátoch je rozhodujúcim faktorom takmer úplná výzbroj civilného obyvateľstva: na 300 miliónov obyvateľov krajiny je približne rovnaký počet registrovaných zbraní.

Odborníci uviedli Afganistan osobitne. Nemá veľké územie, ani populáciu. Krajina sa však vyznačuje mimoriadne náročným hornatým terénom – ideálne podmienky pre dlhý odpor. Armáda ZSSR a koalícia vedená Spojenými štátmi sa už presvedčila o svojej účinnosti.

Odeslat komentář