JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vojna proti Trumpovi čoraz rafinovanejšia: Globalistická OSN sa pridáva k protestujúcim, „v Spojených štátoch existuje štrukturálny rasizmus“

USA: Výbor OSN pre odstránenie rasovej diskriminácie (CERD) v pondelok uviedol, že vláda prezidenta USA Donalda Trumpa by mala verejne priznať existenciu štrukturálneho rasizmu v Spojených štátoch. Informovala o tom agentúra DPA

CERD vo svojom vyhlásení tiež vyzval americkú vládu, aby „jednoznačne a bezpodmienečne odmietla a odsúdila rasovo motivované prípady zabitia Afroameričanov a príslušníkov ďalších menšín“.

Výbor OSN, zložený z 18 nezávislých expertov z celého sveta, v tejto súvislosti odporučil systematické vzdelávanie v oblasti boja proti diskriminácii na úrovni amerických federálnych, štátnych i lokálnych úradov.

Experti apelovali na Washington, aby zintenzívnil vyšetrovanie prípadov zneužívania policajných právomoci vrátane údajného neprimeraného nasadzovania sily voči súčasnej vlne protestov v USA.

Demonštrácie po celých Spojených štátoch, často sprevádzané násilnosťami, vypukli po májovom úmrtí Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel počas zatýkania v Minneapolise v štáte Minnesota. Hoci podobné praktiky amerických policajtov badať u všetkých zločincov, a v ich dôsledku zomrelo viac belochov (a to aj nevinných) než Afroameričanov, práte tento zásah polície bol pomenovaný ako brutálny a prívrženci protestov tvrdia, že policajt zasahoval spôsobom, akým zasahoval, kvôli farbe pleti Floyda.

Odeslat komentář