JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vrana k vrane sadá, aktivistka aktivistu hľadá… Čaputová našla svoju novú lásku ale ani národ ani republika to zatiaľ nie sú

SLOVENSKO: Dlhoročná spolupráca v občianskom združení Via iuris a neskôr aj v prezidentskom paláci vyústila do spoločného vťahu prezidentky Zuzany Čaputovej a jej novej lásky.

Novým mužom po boku prezidentky Zuzany Čaputovej je dlhoročný kolega, bývalý zamestnanec jej prezidentskej kancelárie a niekdajší šéf ekologických aktivistov Greenpeace, Juraj Rizman.

Ich vzťah potvrdil aj samotný Rizman: „Áno, sme spolu. Je to veľmi osobné, a preto, ak dovolíte, viac sa k tomu vyjadrovať nebudem,“ povedal pre Topky. Verejnosť ho pozná najmä ako aktivistu hnutia Greenpeace. Po tom, ako pracovný vzťah so Zuzanou Čaputovou prerástol do vzťahu osobného, dal v prezidentskom paláci výpoveď a momentálne pracuje v kancelárii podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu.

„Vzťah pani prezidentky je jej súkromnou záležitosťou a nijako mi neprináleží komentovať. Všetci by sme mali rešpektovať súkromie pani prezidentky,“ reagoval jej hovorca Martin Strižinec. Po boku Čaputovej sa pritom ešte počas prezidenstkej kampane objavoval fotograf a umelec Peter Konečný.

Odeslat komentář