JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Všimli ste si, ako zmenili rétoriku o COVIDe?

Pamätáte si, ako to bolo pred piatimi mesiacmi? Za normálnych okolností by som sa nepýtal, ale svet sa hýbe neuveriteľne rýchlo. Pamätáte si prognózu, že COVID-19 „skosí“ milióny ľudí? Pamätáte si nemocnice plné pacientov a bojovníkov zo zdravotníctva, ktorí kolabovali pod ťarchou pandémie? Pamätáte si, že globálna blokáda spoločnosti bola jediný spôsob ako zabrániť katastrofe? Že sme to museli urobiť bez ohľadu na to, aké škody to spôsobí hospodárstvu a bezpečnosti pre milióny ľudí?

A teraz posledná otázka. Viete koľko ľudí vo Veľkej Británii včera oficiálne zomrelo s koronavírusom a nie kvôli nemu? 12. Dvanásť ľudí! Asi ste o tom nepočuli, lebo posledných päť týždňov médiá úplne prestali používať slovo „úmrtia“ a začali hovoriť iba o „prípadoch“. (Na Slovensku ešte svetový trend zjavne nezachytili a zaostali – pozn. red.)

„Prípad“ je každý pozitívne testovaný notoricky nespoľahlivými testami, ktoré produkujú veľa falošne pozitívnych výsledkov. Aj za predpokladu, že pozitívny test je skutočný, drvivá väčšina je bez príznakov. Medzi falošnými nákazami, nespoľahlivými testami a asymptomatickou infekciou je rozsah nákazy bezvýznamný. Povedzme, že existujú symptómy, pozitívny test a predpokladajme, že nie sú iba falošne pozitívni, ktorí majú obyčajnú nádchu alebo chrípku. Dokonca aj veľká väčšina „symptomatických“ prípadov bude pociťovať príznaky len mierne. V skutočnosti zo 6 miliónov aktívnych prípadov na svete je iba 1% považovaných za vážne chorých. Väčšina z nich prežije.

CDC (Centers for Disease Control and Prevention) odhaduje mieru úmrtnosti pri infekcii asi 0,26%. Číslo, ktoré je úplne v súlade so silnými chrípkovými sezónami. Prakticky každá krajina v Európe dnes hlási priemernú alebo podpriemernú úmrtnosť. Celkovo možno potvrdiť, že väčšina sveta je a pravdepodobne zostane úplne v poriadku.

Ale veci sa nevracajú k normálu, však? V skutočnosti sa zhoršujú. Vlády dali nohu do dverí a nemajú v úmysle ju stiahnuť. Masky sú povinné vo Veľkej Británii, Austrálii, na Novom Zélande, v Nemecku, Francúzsku a mnohých ďalších krajinách. Kandidát demokratov na amerického prezidenta Joe Biden povedal, že by mali byť povinné aj v USA. V Birminghame sa hovorí o „lokálnej blokáde“ kvôli „náhlemu nárastu prípadov“, ale nemáme podrobnosti o počtoch alebo prejavoch, nehovoriac o úmrtiach. To isté platí pre Oldham, ktorý je na pokraji „katastrofického lockdownu“ kvôli miere infekcie 83 ľudí na 100 000 (Oldham má populáciu asi 250 000, čo je asi 200 prípadov). V skutočnosti sa za posledný týždeň počet úmrtí znížil o vyše 5000, a to vďaka kontrole, ktorá odstránila duplicitné vykazovania a chyby, čo portál Off-Guardian už pred mesiacmi predpovedal, že sa stane. Počet prípadov je nafúknutý najmenej 30 000 duplikátmi.

Na Novom Zélande „patrónka koronavírusu“ Jacinda Ardern odložila voľby. Teraz je to len mesiac, ale čo bude, ak príde „druhá vlna“ v októbri a bude ich musieť znovu odložiť? Precedens je však už tu. Nový Zéland zaznamenal spolu 1600 prípadov za 5 mesiacov a od mája nemali hlásenú smrť. Ale ich krajina je zablokovaná a demokracia s ňou. A ak sa odmietnete testovať, zadržia vás na neurčito.

Austrália blokuje mestá, dokonca uložila zákaz vychádzania na základe 450 mŕtvych. Každý deň sa stále viac a viac diskutuje o potrebe povinného očkovania alebo o niečom horšom. A všade sa mení spoločenská diskusia. „Nový normál“ bol o porazení COVID-19. Dnes je o COVID-19 a pandémiách budúcnosti alebo iných „kolosálnych výzvach, ktorým čelí ľudstvo,“ čo môže znamenať doslova všetko, čo chcú.

Všetko je založené na rastúcom počte prípadov bez toho, aby sa zmienili o klesaní počtu úmrtí. Nás, ktorí sme žiadali primeranú reakciu, zneužili alebo ignorovali. Čísla ukazujú, že sme mali pravdu, ale na tom teraz nezáleží. Vystrašili ľudí, aby im odovzdali moc, potom uplatnili precedens na využitie tejto sily a nie je dôvod si myslieť, že sa niekedy zastavia. Bývalo to o „úmrtiach,“ teraz je to o „prípadoch.“ Predtým o koronavíruse, nabudúce o niečom inom.

Kit Knightly

Preklad:

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář