Výbuch EU: Vakcíny nejsou. Ví i Německo. Klaus ml. ví, jak to skončí

NĚMECKO: Německo v naivní podřízenosti vůči Bruselu. Těmito slovy uvedl německý týdeník Focus článek, v němž konstatoval, že EU absolutně nezvládla nákup vakcín. Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší si ještě přisadil. Počítá, že autora článku z Focusu čeká vyhazov.

Týdeník Focus vystavil vládu německé kancléřky Angely Merkelové tvrdé kritice. Za nákupy vakcín celou Evropskou unií a ne jednotlivými členskými státy. Nákup vakcíny označil Jan Fleischhauer ve svém komentáři za „debakl Evropské unie pod vedením Ursuly von der Leyenové“.

„Nyní se od nás také vyžaduje, abychom tento propadák považovali za důkaz zvláště rafinovaného vyjednávání,“ pokračoval Fleischhauer ve slovní palbě na Brusel.

Osobně by předpokládal, že EU nákupy od jednotlivých společností lépe rozloží, aby tolik nevadilo, když některé dodávky vypadnou nebo konkrétní vakcína ještě nebude schválena. Ale to se nestalo.

Další slabé místo vidí komentátor v tom, že se EU snažila nakoupit vakcíny především co nejlevněji a to je problém, protože nejnižší cena není vždycky to nejdůležitější. Šetření na vakcínách považuje za nesmyslné už proto, že by očkování většiny populace pomohlo ukončit lockdowny, které jsou podstatně dražší než celá vakcína.

Když si tato slova přečetl Václav Klaus mladší, konstatoval, že Jana Fleischhauera pravděpodobně čeká vyhazov.

„Já myslím, že Evropa a nová levice má řešení i tohoto problému: Pana redaktora vyhodit z práce a zablokovat mu Twitter a Facebook. Pak bude moci svoje pobuřování říkat veverkám v lese a bude klid. Tentokrát ne ‚klid na práci‘ (nová doba), ale klid na lockdown,“ prohlásil Klaus na sociální síti Facebook.

Václav Klaus počítá s vyhazovem autora článku kritického k EU.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Napsat komentář