JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Výměna Adama Vojtěcha za neřízenou střelu plukovníka „Smrt“ Prymulu je doposud největší politický omyl tandemu Babiš-Zeman a největší politická chyba v dosavadní Babišově kariéře

ČESKO: Roman Prymula naprosto rozboural celou předvolební kampaň vládního hnutí ANO i ČSSD. Místo sázky na bezesporu některé velmi dobré výsledky činnosti vlády, se řeší nouzový stav.

Ačkoliv česká vláda o nouzovém stavu zatím vůbec nejednala, Roman Prymula už nás zásobuje informacemi o tom, že to nebude zdaleka tak přísné jako na jaře, že doma nebudou všechny děti od 6 do 18 let a že se vlastně nic tak světoborného neděje. Chce snížit reprodukční číslo ze stávající hodnoty 1,2 na 0,8.

Alena Schillerová již avizovala, že nepodpoří žádný návrh, který poškodí ekonomiku. Konečně první odvážný hlas z vlády, a jak už to tak bývá, je to hlas ženy. Pročetl jsem si několik diskusí pod články se záměrem Prymuly, a musím konstatovat, že všechny diskuse počínaje iDnes.cz, lidovky.cz i novinky.cz vyznívají pro Prymulu osobně a vládu zejména naprosto nelichotivě. Tolik posměšků a poznámek, že to Prymulovi voliči „spočítají“, jsem už dlouho nezaznamenal. Jsou tam sice sem tam nějaké poznámky o tom, jak se Prymula snaží a že je ho třeba podpořit. Nicméně, tyto hlasy jsou v naprosté a řekl bych dokonce ve zdrcující menšině.

Osobně hodnotím bleskovou výměnu Adama Vojtěcha za Prymulu jako doposud největší politický omyl tandemu Babiš-Zeman. Pokud se oba politici domnívali, že si Prymula sebou nese kredit z jarní fáze epidemie, podařilo se mu tento kredit promrhat během několika málo hodin. Především se ale jasně ukazuje, že Prymula je neuvěřitelný sólista, který naprosto kašle na své vládní kolegy, a dokonce i na svého premiéra. Jen tak si lze vysvětlit, že Andrej Babiš nejprve v Událostech na ČT prohlásí na kameru, že nevidí důvod pro zavedení nouzového stavu, aby v diskusi na TV NOVA naprosto otočil a prohlásil, že pokud Prymula nouzový stav navrhne, že ho podpoří. Z této otočky jasně vyplývá, že o záměrech Prymuly neměl ani Babiš vůbec žádné tušení.

Nyní už zcela chápu bývalého ministra Adama Vojtěcha, který měl s Prymulou rovněž problémy „s komunikací“. S takovýmto člověkem prostě nelze spolupracovat. Prymula je naprostý egocentrik, kterého nezajímají názory jiných lidí, i když s nimi sedí v jedné vládě. Celou akci „nouzový stav“ oznámil všem členům vlády včetně Babiše přes média, údajně dokonce přes Respekt, který vládu fakt rád nemá.

Domníval jsem se, jak je vidět zcela mimo realitu, že Prymula vyvine nějakou aktivitu až po volbách. Že ale zničí volební kampaň vládním stranám mě skutečně ani ve snu nenapadlo. Pro hnutí ANO to znamená skutečně velký problém: Ne snad příliš ve volbách do krajských zastupitelstev, tam se zřejmě síla hnutí ANO ještě projeví. Velký problém však budou mít kandidáti ANO do Senátu PČR. Očekávám, že pokud se některý z nich dostane do druhého kola, voliči budou hlasovat proti němu. Hnutí ANO tak reálně hrozí nulový zisk senátorských křesel. Nebude to sice mít žádný bezprostřední dopad na vládní politiku, ale zákony se budou vládě prosazovat přes Senát PČR ještě obtížněji než dnes.

Považuji Babišův výběr Prymuly za jeho největší politickou chybu v jeho dosavadní kariéře. Doposud se nikdy nedostal do tak prekérní situace, jakou mu vytvořil jeho „kůň“ Prymula. Jedinou reálnou cestou, jak se nouzovému stavu vyhnout, je udělat z nouzového stavu jednu z možností a fakticky nouzový stav obejít různými dalšími doporučeními. Pokud vláda nouzový stav přeci jenom schválí ještě před volbami, vládní strany mohou počítat s volebními ztrátami.

A ještě jedna věc je naprosto zřejmá. Pokud Prymula zůstane ve funkci dále, bude dále snižovat i volební potenciál hnutí ANO. Vzhledem k volbám do poslanecké sněmovny v příštím roce by proto měl být Prymula „odejit“, a to ještě před Vánoci. Zdá se mi, že Babišův „čich“ v kauze Prymula naprosto selhal. Snad mu jeho píáristé pomohou z tohoto kiksu vybřednout.

AUTOR: Jan Bartoň

ZDROJ: https://pravyprostor.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář