JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Výročí Mnichovské zrady, kterou upekli Británie, Francie, Itálie a Německo česká média ignorovala, raději psala o Číně

Na 29. září nebo přesněji 30. září připadá výročí nechvalně známé Mnichovské dohody, lépe Mnichovské zrady. O této dohodě, která měla dalekosáhlé dopady na tehdejší Československo však naše média neinformovaly. Například Aktualne.cz v den výročí měli zařazen speciál o lidských právech v Číně.

Potom, co Spojené království a Francie potvrdily, že Československu při případném odporu na pomoc nepřijdou, zůstala země izolovaná a obklopená nepřáteli a uzurpátory ze všech stran. Navíc ji trápila vnitřní nestabilita, která vyústila v autonomii Slovenska.

Cizí státníci – a do té doby českoslovenští spojenci tehdy chybně předpokládali, že obětování československého pohraničí zajistí klid v Evropě. To ale vyšlo najevo až po několika měsících… Už na jaře 1938 však Hitler na jaře 1938 potvrdil, že jeho cílem je zničit Československo. Přání završil okupací země, která začala 15. března 1939.

Netvrdíme, že dodržování lidských práv v daleké Číně nejsou důležité, ale připomínka zrady tehdejších  evropských lídrů Francie a Velké Británie by se měla stále připomínat. Dějiny jsou totiž někdy velmi poučné…

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář