JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Výroční zpráva BIS (za rok 2019) budí dojmem slohového cvičení na téma: “Proč nemám rád Rusko” a nepřítelem číslo 1 pro ČR prý nejsou teroristé, ale lidé, kteří si myslí něco jiného, než tvrdí oficiální propaganda!

ČESKO: Šéf české kontrarozvědky (BIS) Michal Koudelka nepřestává překvapovat. Výroční zpráva BIS (2019) budí dojmem slohového cvičení na téma: “Proč nemám rád Rusko”. Nepřítelem číslo 1 podle zprávy BIS pro tuto zemi nejsou teroristé, nebo cizí agenti, ale lidé, kteří si myslí něco jiného, než tvrdí oficiální propaganda.

To je snad vtip. “Audi, vide, tace, si vis vivere in pace” (Naslouchej, dívej se a buď tiše, jestli chceš žít v klidu) toto heslo má BIS na svých webových stránkách. Výklady jsou různé, ale jeden nich by mohl být: “Drž hubu a krok”.

Těžko říct, co ta BIS vlastně dělá – a možná to brzy zjistíme, až si její agenti přečtou tento článek. Každopádně to budí dojem, že se BIS s oficiálním rozpočtem dvě miliardy ročně a pouhými 800 zaměstnanci zabývá hlavně brouzdáním po facebooku. Výsledkem ročního úsilí je pak temné zamumlání: “Hybridní hrozba!” No fujtajbl.

Každopádně se z výročních zpráv BIS od roku 2016, kdy se dostal Koudelka do funkce, stal ideologický nástroj. Žádná fakta, jen dojmy, a jakási mlha, v níž se pohybují temné stíny, hovořící rusky a čínsky. Zkrátka: Americká propaganda jen to hvízdne.

Ne náhodou prezident Miloš Zeman již dvakrát odmítl Koudelku povýšit do funkce generála a naznačuje, že je český šéf tajné služby v podstatě americkým agentem.

Kde se to vzalo?

Nenávist k Rusku ze strany pana ředitele je pochopitelná. Koudelka vedl deset let kontrašpionáž, která se zaměřovala na Rusko a Čínu – to už se člověku dostane pod kůži. Opravdové grády to ale dostalo až po jmenování do funkce ředitele BIS.

Našinec nemusí být agent BIS, aby se dopídil, že vazby české BIS a americké CIA jsou více než vřelé. Ředitel Koudelka se netají, že medajle od šéfky CIA paní Giny Haspelové, je hvězdou na vánočním stromku jeho kariéry.

Tzv. Tenetova cena, kterou dostal (můj ty bože) přímo v sídle CIA v Langley (kousek od Washingtonu) je udělována za “spolupráci”. Tedy – Šéf české tajné služby dostal oficiálně diplom za spolupráci s cizí (zde americkou CIA) tajnou službou – která má v popisu práce působit v cizích zemích. “To je za spolupráci,” chlubí se Koudelka. Na medaili je vyryto jen jeho jméno, ne že celá BIS, prostě za spolupráci s CIA – Koudelka.

Možná je to jen pocit – ale tady něco nesedí. Vyznamenání za spolupráci s cizí tajnou službou? Jako že fakt?

Miss Waterboarding

Ředitel Koudelka se netají tím, že je ředitelka spřátelené CIA, tak trochu jeho zaměstnavatelka, nebo řekněme kolegyně, důstojnice Gina Haspelová, jeho velkým vzorem. Doufejme, že jde o literární nadsázku. Co víme o paní Gině?

Důstojnice Gita Haspelová je se stala ředitelkou CIA v důsledku kolotoče rošád, roztočeném prezidentem Trumpem (od roku 2018). Předtím vedla v Thajsku tajnou americkou věznici pro podezřelé z terorismu. Zde byl přítomna výslechu Palestince, kterého mučili tak, že málem zemřel. Jednou z mnoha metod, které na něj použili, byl waterboarding (topení na suchu).

Od té doby jí její nepřátele ironicky říkají Miss Waterboarding.

Podle magazínu The New Yorker se Haspelová později podílela na tajném programu CIA, v důsledku kterého byly zadržené osoby podrobeny novým brutálním metodám mučení.

Evropské středisko pro ústavní a lidská práva žádalo zatčení Haspelové, ale neúspěšně.

Odvážný výlet do tajného rozpočtu

Koho překvapily ony dvě miliardy, které dostává BIS ročně ze státního rozpočtu, podiví se ještě víc. Novinář Robert Břešťan (máte to?) se jednoho dne v práci nudil, tak si jen tak pro ukrácení dlouhé chvíle surfoval po stránkách ministerstva financí. A v kolonce BIS narazil na položku ve výši takřka 12 miliard korun na „výdaje na zabezpečení plnění úkolů Bezpečnostní informační služby“ za rok 2016. Cože? 12 miliard za rok?


Novinář Břešťan dobrouzdal až sem: 12 x vyšší rozpočet BIS, než jaký schválila vláda.

Tak novinář Břešťan přičinlivě zavolal na BIS (tehdy měla oficiální rozpočet 1,2 miliardy Kč) a dozvěděl se že: “No jemináčku! Pane novinář! Vy jste odhalil chybu! Přece byste nevěřil tomu, že BIS využívá 12 x vyššího rozpočtu, než jaký jim schválila vláda! To jim těm od serveru musíme hnedka zavolat, aby si tu chybu opravili! Ti ajťáci!”

Kdo si chce klikat na rozpočet BIS, může ZDE


Printscreen stránky www.monitor.statnipokladna.cz. Částka 12 miliard tam prý vklouzla omylem. Inu, stane se.

Agent Double

Čímž se dostáváme k postřehu, že ředitel Koudelka za tři roky, co je ve funkci, vyzuzal ze státního rozpočtu z jedné miliardy pro BIS (když nastupoval), dnešní dvě. Tedy dvakrát tolik.

Jinými slovy: Čím větším hrozbám musíme čelit, tím víc peněz to stojí. A těmi hrozba jsou nejen ruští agenti, kteří jsou tak rafinovaní, že ani nejsou vidět, ale hlavně šiřitelé dezinformací. Mezi které zcela určitě patří i autor tohoto článku.

Ajajaj. “Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.”

Odeslat komentář