JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vyšetrovanie aktivistov „Za slušné Slovensko“ pre vlastizradu pokračuje. Títo boli preukázateľne financovaní a riadení zo zahraničia

SLOVENSKO: Trestné oznámenie v tejto záležitosti podal v roku 2018 bývalý siskár Pavol Forisch, ktorý ho v júli 2020 doplnil. Po udalosti vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej, sa na Slovensku rozpútala vlna protestov proti vtedajšej vláde. Do povedomia verejnosti sa dostala iniciatíva Za slušné Slovensko, tvorená mladými ľuďmi, študentami, ktorí stáli za organizáciou spomínaných protestných akcií.

Kritický pohľad na udalosti prinášal názory, ktoré dodnes spochybňujú nezištnosť a samostatnosť činnosti aktivistov, ktorí sa náhle stali ústrednými postavami mediálneho priestoru, a napriek apolitickým vyhláseniam, neskôr do politiky vstúpili, alebo s politickými stranami spolupracovali pri výzvach na odchod vládnych predstaviteľov.

Ako stihli za taký krátky čas zmobilizovať desiatky dobrovoľníkov, zaistiť bezpečnosť, vybaviť pódium či rečníkov? „Vidím tu rukopis, ktorý je v strednej a východnej Európe pomerne silný. Za päť minút bolo všetko zorganizované, zrazu boli natlačené desaťtisíce odznakov,“ povedal vtedajší premiér Róbert Fico, a narážal tak na vplyvy zo zahraničia. Farská, Šeliga a Rizman podali vo veci, na predsedu Smer-SD Roberta Fica trestné oznámenie za ohováranie a šírenie poplašnej správy.

Z audionahrávky, podľa obsahu oznámenia vyplýva finančné prepojenie iniciatívy Za slušné Slovensko na Georga Sorosa. J.Šeliga mal poskytnúť svoj bankový účet, pre príjem platieb určených na činnosť iniciatívy. Protesty tak mali byť vopred plánové a financované spoločnosťou G. Sorosa. Po dvoch rokoch od podania oznámenia, kedy sa vo veci nekonalo, dňa 9.7.2020, Pavol Forisch podal Generálnej prokuratúre doplneniektorým navrhuje vypočuť autora predmetného audiozáznamu, vtedy prítomného L.R., okrem iného člena strany Za ľudí. Tento krát, prokurátor posunul vec na odbor Kriminality.

Vyšetrovanie vo veci plánovaného prevratu a destabilizácie politického systému, pokračuje naďalej.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář