JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Významný profesor biochémie varuje: Mobilná sieť 5G je najhlúpejší nápad v dejinách

Prichádzajúca a nádejná technológia, ktorá vám umožní sťahovať 3D filmy v celej dĺžke len za tri sekundy, sa už objavuje v USA. Jej zástancovia sa hrdia potenciálom jej využitia v takmer každom priemysle.

Počnúc autonómnymi autami, cez inteligentné domy až k robotickými chirurgom, 5G spôsobila jeden z najväčších rozruchov vo svete technológií za posledné desaťročia. Nie každý je však fanúšikom technológie 5G.

Martin L. Pall, PhD., ktorý je emeritným profesorom biochémie a základných lekárskych vied na Washingtonskej štátnej univerzite, nie je pri technológii 5G len obozretný. Je úplne zdesený tým, v akom rozsahu sa zavádza.

V čom spočíva jeho posolstvo?

„Nastavať desiatky miliónov 5G antén bez jediného testu biologickej bezpečnosti je určite ten najhlúpejší nápad, aký kto kedy v celých dejinách ľudstva mal.“

Tu si môžete pozrieť jeho vystúpenie (v angličtine):

Martin L. Pall, PhD., ktorý je emeritným profesorom biochémie a základných lekárskych vied na Washingtonskej štátnej univerzite, nie je pri technológii 5G len obozretný. Je úplne zdesený tým, v akom rozsahu sa zavádza.

Článok Martina Palla o 5G technológii

V máji 2018 uverejnil profesor Martin Pall do hĺbky idúci prehľad svojho pohľadu na technológiu 5G a prečo si myslí, že je nebezpečná. Otvorene sa vyslovoval za to, aby si korporácie a politickí činitelia dobre rozmysleli, než ju predstavia verejnosti.

Na samite „Zdravie v budovách“, ktorý sponzorujú významné organizácie, ako sú Národné inštitúty zdravia (NIH) či Centrá pre kontrolu a prevenciu ochorení (CDC), predstavil Pall svoje dôkazy o potenciálnych nebezpečenstvách technológie 5G.

V čom spočíva jeho posolstvo?

„Nastavať desiatky miliónov 5G antén bez jediného testu biologickej bezpečnosti je určite ten najhlúpejší nápad, aký kto kedy v celých dejinách ľudstva mal.“

Tu si môžete pozrieť jeho vystúpenie (v angličtine):

 

Štyri vážne varovania

Vo svojej publikácii „5G: veľké riziko pre zdravie Európskej únie, USA a celého sveta! Presvedčivé dôkazy o ôsmich rôznych typoch veľkých poškodení, spôsobených vystavovaním sa elektromagnetickému poľu (EMF) a mechanizmus, ktorý ich spôsobuje“ Pall uvádza štyri hlavné dôvody, pre ktoré je presvedčený, že sa technológia 5G ukáže byť prekliatím pre verejnosť:

1. Po prvé, 5G technológia si na svoje účinné fungovanie vyžaduje „výnimočne veľký počet“ stožiarov pre mobilné siete. Vyhnúť sa tejto obrovskej sieti bude pre človeka takmer nemožné.

2. Po druhé, na udržiavanie fungujúcej siete budú nevyhnutné „veľmi vysoké energetické výstupy“, najmä ak sa bude 5G sieť využívať na podporu životne dôležitej infraštruktúry.

3. Po tretie, charakteristické pre fungovanie 5G technológie sú „výnimočne vysoké úrovne pulzácie“. Tak ako jej predchodkyne, aj 5G sieť prenáša dáta prostredníctvom rádiových frekvencií.

No zatiaľ čo dvom elektronickým zariadeniam v 3G sieti by vzájomná reakcia trvala okolo 100 milisekúnd, reakčný čas v 5G sieti predstavuje ohromujúcu 1 milisekundu.

Tento doslova okamžitý prenos dát je to, čo robí 5G technológiu pre iných takou príťažlivou, no takou šokujúcou pre Martina L. Palla.

4. Po štvrté, „vysoká úroveň interakcií“ 5G s dotknutými skupinami, konkrétne zhubný účinok na živé organizmy.

Ako to vieme tak isto?

Pall je presvedčený, že základný problém s 5G technológiou je chýbajúce testovanie jej možných účinkov na zdravie verejnosti a životné prostredie celkovo (hoci je presvedčený, že existujúci výskum iných foriem elektromagnetických frekvencií ukazuje, že 5G technológia predstavuje obrovskú hrozbu).

Hovoriac o Dr. Vytenisovi Andriukaitisovi, komisárovi EÚ pre  zdravie a Johnovi F. Ryanovi, riaditeľovi Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu ochorení, Pall napísal:

„Na základe ich vyhlásení mám za to, že pán Ryan aj Dr. Andriukaitis sú pripravení rozmiestniť desiatky miliónov 5G antén, poškodzujúcich 5G žiarením každého jedného človeka v EÚ, bez vykonania čo i len jedného biologického testu skutočnej bezpečnosti 5G.“

Kde je 5G sieť dnes?

V čase písania tohto článku zverejnila spoločnosť Verizon plán vybudovať v roku 2019 5G sieť v 30 amerických mestách. Podobne aj spoločnosť AT&T zaviedla 5G technológiu v 12 mestách, s plánmi na 19 do konca roku a postupne aj ďalšie.

Telekomunikační technologickí obri, vrátane Applu, sa zameriavajú na začlenenie 5G technológie dlhodobo.

Martin Pall nie je jediný, koho znepokojuje technológia 5G. Ako ale píše Cindy L. Russellová v správe, uverejnenej v odbornom časopise Environmental Research:

„Rádiofrekvenčné žiarenie (RF) sa v čoraz väčšej miere považuje za novú formu environmentálneho znečistenia.

Podobne ako pri iných bežných toxických expozíciách, aj účinky rádiofrekvenčného elektromagnetického žiarenia (RF EMR) bude problematické, ak nie nemožné, zatriediť epidemiologicky, keďže už nezostáva žiadna kontrolná skupina, ktorá by mu nebola vystavená“.

Povedané inak, je možno už prineskoro zisťovať, ako naša súčasná technológia skutočne vplýva na naše zdravie. Či sme však na ňu pripravení, alebo nie, ona je tu.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář